VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

VCF zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie

Kamil Guziak, 03.11.2014; 23:26

Odbędzie się ono 1 grudnia

Dzień po szlagierowym spotkaniu na Mestalla, gdzie „Nietoperze” podejmą FC Barcelonę, odbędzie się kolejne Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie akcjonariuszy klubu piłkarskiego Valencia CF. Głównymi punktami obrad będą zatwierdzenie sprzedaży większościowego pakietu akcji Peterowi Limowi oraz powołanie nowego zarządu.

Dzień 1 grudnia 2014 r. z pewnością przejdzie do historii klubu, jako jedna z najważniejszych dat. Tego dnia bowiem, aktualny zarząd Valencii CF wyrazić ma poparcie dla Petera Lima, który niezaprzeczalnie stanie się posiadaczem 70% akcji klubu. Do tego czasu Singapurski biznesmen musi poradzić sobie z uzyskaniem niezbędnych zgód władz samorządowych i kilku instytucji zarówno państwowych jak i regionalnych.

Mimo, iż Lim zapowiedział swoją obecność podczas meczu Valencii z Barceloną, mało prawdopodobne jest, by wziął udział w Zgromadzeniu. Singapurczyka po raz kolejny reprezentować będą jego zaufani ludzie — Kim Koh i Lay Hoon — którzy będą odpowiedzialni za wyjaśnienie pozostałym akcjonariuszom klubu intencji projektu Lima względem klubu z Mestalla. Również tego dnia poznać mamy odpowiedź na pytanie dotyczące przyszłości dwójki najważniejszych osób w klubie, bez których transakcja nie mogłaby się odbyć, a więc Aurelio Martíneza i Amadeo Salvo.

Oprócz tych wyjaśnień, podczas Zgromadzenia powołany ma zostać również nowy zarząd, w którym nie zabraknie kilku osób działających na rzecz Meriton, w tym samego Lima, który oficjalnie stanie się właścicielem Valencii. Wyjaśnić ma się również sytuacja Salvo, który rozważa ustąpienie ze stanowiska, choć oczekuje się, że ogłosi on swoją decyzję jeszcze przed zgromadzeniem.

Kolejnym punktem Zgromadzenia będzie zmiana statutu klubu. Chodzi tu głównie o kwestie związane z liczbą członków w nowej radzie, ustalenie dat posiedzeń zarządu, czy też zmianę liczby akcji potrzebnych do uczestnictwa w posiedzeniach.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się 1 grudnia w Pałacu Kongresowym, będzie niewątpliwie kamieniem milowym w historii klubu. Po zamknięciu procesu sprzedaży będzie ono bowiem ostatnim krokiem, dzielącym Lima od stania się oficjalnie największym akcjonariuszem Valencii CF.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Ashkan04.11.2014; 05:36
Dalej coś tam załatwiają ? ja pitole ... dynastia