sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Operacja Kempesa zakończona sukcesem

Kamil Guziak, 01.10.2014; 07:59

Argentyńczykowi wszczepiono sześć by-passów

We wtorkowe przedpołudnie, były piłkarz Valencii, a obecnie jej ambasador — Mario Kempes, w jednej z klinik w Stanach Zjednoczonych poddał się operacji wszczepienia by-passów. Zabieg zakończył się sukcesem, a legendarny El Matador podziękował za okazane wsparcie..

Konieczność poddania się zabiegowi Kempes ogłosił w ubiegłą sobotę. Choć początkowo mówił on o konieczności wszczepienia trzech by-passów, to w trakcie operacji zdecydowano o podwojeniu tej liczby. O powodzeniu zabiegu poinformowała wczoraj za pomocą oficjalnego konta na twitterze telewizja ESPN, w której Kempes jest komentatorem.

„#FuerzaMatador. Marito opuścił salę operacyjną, a jego stan jest stabilny. Wszystko poszło dobrze. Mamy przyjemność przekazać te dobre wieści” — napisano w komunikacie stacji.

Informacja o konieczności przeprowadzenia zabiegu wywołała wśród fanów legendarnego piłkarza Valencii chwile niepewności. Podczas trwania operacji całe valencianistas trwało w oczekiwaniu na komunikat dot. powodzenia zabiegu. Wsparcie kibiców widoczne było zwłaszcza na portalach społecznościowych, gdzie pojawiło się wczoraj mnóstwo wpisów z wyrazami wsparcia oraz życzeniami szybkiego powrotu o zdrowia.

Zabieg wszczepiania by-passów należy do tych delikatniejszych i bardziej precyzyjnych, bowiem dotyczy serca, które jest bardzo wrażliwe na wszelkie interwencje. Pierwsze informacje mówią jednak, że trwająca blisko cztery godziny operacja zakończyła się sukcesem, a Kempes będzie musiał pozostać w szpitalu przez kilka-kilkanaście dni w ramach koniecznej obserwacji.

W godzinach popołudniowych dnia wczorajszego, oficjalny komunikat do kibiców wystosowała również oficjalna witryna klubu:

„Valencia CF oraz Mario Alberto Kempes, jako Międzynarodowy Ambasador Klubu pragną poinformować kibiców Valencii CF, a także fanów piłki nożnej na całym świecie, zainteresowanych stanem zdrowia legendarnego, byłego piłkarza Valencii i reprezentanta Argentyny, że operacja która miała miejsce w Stanach Zjednoczonych, mimo kilku trudności zakończyła się sukcesem. Mario Alberto pozostanie w klinice przez kilkanaście dni, po czym uda się do domu na zasłużony odpoczynek. Wspólnie z rodziną, Kempes podziękował fanom Valencii oraz światowej piłki nożnej za miłość i wsparcie, które okazali w tym trudnym dla niego czasie”.

Kategoria: Ogólne | PlazaDeportiva | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.