VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Głosowanie ws. sprzedaży już w czwartek?

Krystian Porębski, 26.07.2014; 22:08

Kluczowe decyzje zapadną w poniedziałek

Fundacja na corocznym zebraniu generalnym może zaplanować na czwartek (31 lipca) głosowanie w sprawie sprzedaży klubu Limowi. Oczywiście ze względu na załatwiane ciągle formalności ewentualna zgoda ma być warunkowa.

Walenckie media powołując się na pewne źródło w Fundacji, podają, że głosowanie w czwartek jest prawie pewne. Na poniedziałkowym spotkaniu, poza zwołaniem nadzwyczajnego zgromadzenia, poruszane będą także takie kwestie jak budżet na sezon 2014/15 i plan działania na najbliższy okres. Obecnie Fundacja wraz z PwC analizują ostatnią ofertę złożoną przez Meriton.

Nawet jeśli na corocznym zebraniu zostanie podjęta decyzja o zwołaniu nadzwyczajnego zgromadzenia, na którym przegłosowana zostanie decyzja o akceptacji oferty złożonej przez Meriton, będzie to jednak warunkowa zgoda, jej ważność będzie zależeć od dwóch aspektów. Wszystko powinno się zakończyć w najbliższych kilku tygodniach.

Kluczowe w zakończeniu procesu sprzedaży będą dwie rzeczy. Akceptacja ze strony Bankii i Fundacji, co będzie oznaczało ostateczne porozumienie z Meriton oraz rozwiązanie sprawy Porxinos. W grę wchodzi aż 100 mln €. Jest to sprawa, która w największym stopniu spowalnia proces sprzedaży.

Na nadzwyczajnym zgromadzeniu, które ma zostać zwołane w celu głosowania nad ofertą Meriton, pojawią się także pracownicy odpowiadający za realizację procesu sprzedaży. Kiedy zostaną spełnione wszelkie określone wcześniej wymagania, ostatni krok będzie należał do Protektoratu Fundacji i władz miasta, obie te instytucje będą musiały wyrazić swoją aprobatę dla sprzedaży i przekazania Meriton pakiet 70% akcji klubu.

Kategoria: Ogólne | Levante-EMV skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.