VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jackson i Enzo czekają na Valencię

Kamil Guziak, 22.07.2014; 18:10

Transfery obu zawodników w rękach Lima

Sytuacja obu piłkarzy jest podobna — zarówno jeden jak i drugi cierpliwie czekają na ruch Petera Lima, od którego zależy transfer zawodników na Mestalla. Jednak przedłużający się proces sprzedaży klubu może tę cierpliwość wyczerpać, zwłaszcza, że obaj piłkarze nie narzekają na brak ofert.

Jackson Martínez

Porto zdecydowało się dać kolumbijskiemu napastnikowi dodatkowy tydzień urlopu, by ten w spokoju mógł rozwiązać kwestię swojej najbliższej przyszłości. Mówi się, że okres ten może zostać przedłużony o kolejne dni, głównie za sprawą kłopotów na linii Lim-Valencia. Napastnik wyraźnie zaznacza, że „jego przeznaczeniem jest liga hiszpańska”. Stwierdzenie to, do niedawna nie koniecznie odnosiło się wyłącznie do Valencii, bowiem zainteresowane pozyskaniem Jacksona było również Atlético Madryt, które ostatecznie postawiło na Mario Mandžukića. Teraz, gdy na placu boju pozostała jedynie Valencia, słowa Jacksona są dość jednoznaczne — Martínez czeka na ruch „Nietoperzy”.

Cierpliwość Kolumbijczyka może się jednak skończyć, jeśli sytuacja nie rozwiąże się w najbliższym czasie. Wszystko za sprawą oferty, jaką złożył zawodnikowi Arsenal Londyn. Pozyskanie napastnika przez Anglików byłoby z pewnością bolesnym ciosem dla Lima, który od stycznia prowadzi negocjacje z Porto i samym zawodnikiem.

Zawodnik doskonale zna sytuację związaną ze sfinalizowaniem przez Lima zakupu Valencii, dlatego nie spieszy się z podejmowaniem decyzji, mimo kilku ciekawych ofert. Podobnie zachowuje się Prezydent portugalskiego klubu – Jorge Pinto da Costa, który zobowiązał się informować agenta piłkarza oraz samego Lima o potencjalnych kandydatach do zakontraktowania Jacksona.

Enzo Pérez

Enzo Pérez ma być kolejnym po André Gomesie i Rodrigo Moreno wzmocnieniem Valencii.

Podobnie jak wspomniany Kolumbijczyk, Enzo Pérez również przebywa jeszcze na wakacjach, oczekując na zakończenie procesu przejęcia Valencii przez Lima, co pozwoli mu na dołączenie do drużyny prowadzonej przez Nuno. Zawodnik zdaje sobie sprawę z zainteresowania Lima swoją osobą, co traktuje jako wyróżnienie. Sam chętnie przeniósłby się na Mestalla, mimo zainteresowania ze strony Manchesteru United. Również obecny klub zawodnika — Benfika prawdopodobnie pogodziła się z faktem, iż Enzo opuści tego lata drużynę. W jego miejsce zakontraktowała już nawet nowego pomocnika, którym jest były już zawodnik brazylijskiej Bahii – 20-letni Anderson Talisca.

Profil Enzo Péreza znakomicie odpowiada portugalskiemu trenerowi Valencii — Nuno, który uważa, że piłkarz tego typu jest niezbędny w jego drużynie. Argentyńczyk byłoby dużym wzmocnieniem „Nietoperzy” przed nadchodzącym sezonem. Ewentualny transfer Péreza nie oznaczałby jednak końca wzmocnień w środku pola, bowiem Valencia w dalszym ciągu pragnie pokryć lukę powstałą po odejściu z drużyny Seydu Keity.

Transfer pomocnika miałby zatem charakter czysto sportowego wzmocnienia drużyny doświadczonym zawodnikiem, który jest w stanie wnieść do zespołu opanowanie. 28-letni zawodnik, w przeciwieństwie do André Gomesa i Rodrigo Moreno ma zapewnić drużynie „jakość” od razu, podczas, gdy jego młodsi koledzy z Benfiki stanowić mają o przyszłości Valencii.

Czytaj również: Nuno czeka na transfery Rodrigo i Péreza

Kategoria: Transfery | superdeporte | plazadeportiva skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.