VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

OFICJALNIE: Kontrakt Costy rozwiązany

Karol Kotlarz, 21.07.2014; 21:53

Obrońca odchodzi z klubu

Dobiegła końca czteroletnia przygoda Ricardo Costy z Valencią. Stoper osiągnął porozumienie z klubem w sprawie rozwiązania kończącego się za rok kontraktu. Portugalczyk nie znajdował się w planach Nuno na nowy sezon.

Oficjalny komunikat Valencii CF:

Valencia CF osiągnęła porozumienie z Ricardo Costą w sprawie rozwiązania umowy obowiązującej do 30 czerwca 2015 roku. Reprezentant Portugalii, który trafił do Valencii w 2010 roku opuści klub, będący dla niego domem przez cztery lata. Valencia CF życzy powodzenia w nowym piłkarskim oraz osobistym etapie życia i jednocześnie pragnie wyrazić uznanie dla jego sportowego profesjonalizmu.

Kilka słów od prezydenta Valencii, Amadeo Salvo:

Ricardo Costa był wielkim profesjonalistą od pierwszego do ostatniego dnia w klubie. Na zawsze zapamiętamy Costę jako piłkarza oddanego Valencii, darzącego klub sympatią każdego dnia podczas swojego pobytu.

Ricardo Costa pożegnał się z fanami poprzez oficjalną stronę klubu słowami:

Opuszczam Valencię z czystym sumieniem i sympatią fanów. Przez kilka lat pobytu doświadczyłem wiele szczęścia za sprawą fanów, którzy byli w dobrych i złych chwilach. Chciałbym pozdrowić wszystkich Valencianistas, pracowników, kolegów, media oraz wszystkich, z którymi dzieliłem wspólne chwile. Nadszedł czas bym rozpoczął nowy etap kariery. Valencia zawsze będzie w moim sercu. Jestem dumny, że mogłem być kapitanem tego zespołu.

Kategoria: Transfery | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. BillyPilgrim21.07.2014; 22:25
Nigdy nie był szczególnie błyskotliwy, ale w porównaniu do jeźdźców bez głowy czy innych Navarro raczej rzadko schodził poniżej pewnego sensownego poziomu.

Dzięki za wszystko Ricardo!
2. KempesVCF21.07.2014; 22:25
KempesVCFChoć ostatnio nie był wiodącą postacią defensywy, to i tak wielkie słowa podziękowania się należą, kapitanem był super. Amunt Ricky!
3. cichyjoe21.07.2014; 23:12
Pamiętacie mecz Portugalia Usa na mundialu? Tam nawet na tle takich piłkarzy jak Nani Veloso Ronaldo przezentował się bardzo solidnie. Uratował nawet drużynę przed stratą gola, co dowodzi, że był solidnym obrońcą. Powodzenia Ricardo. No to teraz Valencia potrzebuje dwóch nowych stoperów.