VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Proces sprzedaży klubu może potrwać do września

Karol Kotlarz, 20.07.2014; 23:21

Komplikacji ciąg dalszy

Kolejne tygodnie mijają, a proces sprzedaży klubu nie został jeszcze zamknięty. Prezydent Valencii Amadeo Salvo zapewniał w ostatnich dniach, iż cała procedura potrwa do końca lipca. Ze strony posiadacza większościowego pakietu akcji, Fundacji VCF pojawiają się bardziej pesymistyczne informacje – proces ten może potrwać aż do września.

W piątek miało miejsce zebranie Komisji Wykonawczej Patronatu, podczas którego omawiane były możliwości jak najszybszego zakończenia przekazania klubu w ręce Petera Lima. Wnioski, do jakich miała dojść Komisja są dość pesymistyczne dla tych wszystkich, którzy sądzili, że uda się poznać nowego właściciela przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Źródła związane bezpośrednio z Fundacją mówią o możliwym zakończeniu procesu sprzedaży we wrześniu. Jeden z członków Patronatu miał powiedzieć, że „jeśli sprzedaż nie dojdzie do skutku przed 25 lipca, poczekamy do września”. Szansa na zakończenie procedury sprzedaży klubu do końca lipca wydaje się być znikoma.

Po sprawie Newcoval kolejnym problemem komplikującym proces sprzedaży jest tzw. Plan Porxinos. Plan ten powstał w 2005 roku z inicjatywy Juana Solera i zakładał stworzenie miasteczka sportowego Porxinos. Na realizację operacji Porxinos Soler otrzymał aż 84 mln €. Na skutek fatalnej sytuacji klubu projekt został ostatecznie wstrzymany, a Valencia negocjuje ugodę z wierzycielami, aby uniknąć płacenia astronomicznej kwoty 160 mln €.

Proces sprzedaży klubu nie wszedł jeszcze w końcową fazę i to nie tylko dlatego, że pojawiły się problemy, które trzeba rozwiązać, ale dlatego, że większość członków Fundacji udaje się w sierpniu na urlop. W czerwcu Bankia zawarła umowę na wyłączność z Meriton Holdings, na mocy której klub nie może być sprzedany innemu oferentowi do 15 sierpnia, lecz termin ten może zostać przedłużony.

Kategoria: Ogólne | Levante-emv | PlazaDeportiva skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. 19Piter9721.07.2014; 07:55
19Piter97Jak słyszę nazwisko Soler tą grubą świnię to pięść mi się zaciska...
2. arrr21.07.2014; 20:53
arrrchillout:)
każda świnia kiedyś ląduje na stole...
Heh a u nas robią skandale o stadion narodowy jakieś tam 500k PLN, a tam ponad 80 mln EUR;[