FC Nürnberg — Valencia 3:1

Arkadiusz Bryzik, 19.07.2014; 18:57

Słaba postawa Valencii

Po całkiem niezłym meczu z Bayreuth, przyszedł czas na słabszy sparing, tym razem z FC Nürnberg. Choć pierwsi bramkę zdobyli goście, niemiecka drużyna zdołała wbić Valencii 3 gole i ostatecznie wygrała 3:1.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Sporadyczne ataki „Nietoperzy” nie sprawiały większych problemów gospodarzom, z kolei ci niejednokrotnie starali się zagrozić bramce strzeżonej przez Alvesa.

W drugiej połowie skład Valencii został całkowicie zmieniony, a na boisku zameldowali się m.in. Dani Ramírez i André Gomes, dla którego był to debiut. Szansy na grę ponownie nie dostał Mathieu. Co ciekawe, pełne 90 minut rozegrał Ruben Vezo.

Jednym z najlepszych aktorów dzisiejszego widowiska była... flaga polskich kibiców.

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Jonathan Viera, po stracie piłki przez przeciwnika przed polem karnym. Niestety dla Valencii, chwilę później było już 3:1, a zdobycie trzech bramek zajęło graczom FC Nürnberg zaledwie 6 minut.

Warto wspomnieć, że po meczu kibice z Polski, dzierżąc dumnie naszą flagę, spotkali garstkę piłkarzy Valencii i zrobili sobie z nimi zdjęcie. Fotka wylądowała nawet na oficjalnym profilu VCF na Facebooku: