VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Determinacja Salvo przyczyną zachowania Mathieu

Kamil Guziak, 16.07.2014; 21:09

Francuz się buntuje?

Wczorajsze słowa Amedeo Salvo, odnoszące się do możliwego transferu Mathieu do Barcelony wyłącznie w przypadku wpłacenia pełnej kwoty zawartej w klauzuli najwyraźniej podirytowały Francuza. Był on jedynym piłkarzem, który we wczorajszym sparingu nie pojawił się na boisku. Bunt?

Absencja Francuza w spotkaniu przeciwko SpVgg Bayreuth spowodowana była chęcią wymuszenia na Salvo przyjęcia oferty Barcelony. Dzień wcześniej zawodnik odmówił wzięcia udziału w treningach, dając tym samym do zrozumienia trenerowi, że myślami jest już na Camp Nou. Wczorajszy mecz spędził na ławce rezerwowych, co wykorzystali pozostali dostępni stoperzy.

Jeśli Barcelona nie zdecyduje się na aktywowanie klauzuli, prawdopodobne jest, że Rufete zaproponuje Mathieu poprawę warunków obecnej umowy. Wydaje się jednak, że Francuz zrobi wszystko, by przenieść się do zespołu Luisa Enrique.

Z sytuacją pogodził się już szkoleniowiec Valencii – Nuno, który stwierdził, że klub musi być przygotowany na każdą ewentualność. Mimo, iż zawodnik poprzez odmowę wzięcia udziału w zajęciach dobitnie pokazuje swoje niezadowolenie z przebiegu negocjacji, to ciągle zbiera pozytywne opinie od trenera. „Jérémy jest wielkim profesjonalistą, darzymy go wielkim zaufaniem, bowiem wierzymy, że jest on jednym z najlepszych obrońców na świecie. Jestem świadomy, że w futbolu takie rzeczy się zdarzają, dlatego staram się do tego podejść ze spokojem” – przekonywał Nuno.

Klub zamierza jak najszybciej rozwiązać sytuację niesfornego Francuza, chcąc poznać jego oficjalne stanowisko w sprawie kontynuacji szkolenia z resztą drużyny.

Poszukiwanie obrońców trwa

W obliczu prawdopodobnego opuszczenia drużyny przez Mathieu, Costę oraz Ruiza, w zespole pozostanie jedynie dwóch środkowych obrońców – Otamendi oraz Vezo. Znalezienie zastępstwa dla rudowłosego Francuza może się okazać nie lada wyzwaniem. Poprzedni sezon był bodajże najlepszym w karierze Mathieu, który został z resztą uznany za jednego z najlepszych stoperów w lidze w ostatnim sezonie.

Portugalski szkoleniowiec chętnie sięgnąłby po Marcelo dos Santosa, którego zna doskonale z Rio Ave.

Dopóki proces sprzedaży klubu się definitywnie nie zakończy, środki z ewentualnego transferu obrońcy pokryć mają deficyt finansowy, związany z brakiem kwalifikacji zespołu do udziału w rozgrywkach europejskich. Z związku z trwającymi negocjacjami dotyczącymi przejęcia Valencii przez Lima, sekretariat techniczny „ma związane ręce” w kwestii ewentualnych transferów, co z pewnością nie ułatwi pracy Nuno, który chciałby jak najszybciej skompletować kadrę.

Jednym z kandydatów do uzupełnienia luki w obronie jest Marcelo dos Santos – dotychczasowy podopieczny portugalskiego szkoleniowca. 24-letni zawodnik Rio Ave cieszy się wielkim zaufaniem Nuno, z którym pracował przez ostatnie dwa sezony. Brazylijczyk wydaje się być jednak opcją na uzupełnienie składu, bowiem poszukiwania stopera mogącego zastąpić Mathieu wciąż trwają. Klub chciałby zakontraktować doświadczonego defensora, który stworzy z Otamendim solidną linię obrony.

Kategoria: Transfery | superdeporte.es | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (10)

KOMENTARZE

1. Nevan16.07.2014; 21:16
NevanPoprawa warunków umowy? Wolne żarty. Wywalić go do Mestallety, przynajmniej pogra trochę z koleżkami na jego poziomie.

Niech go już puszczą do tej Barki, nawet za 18M€, bo tamtym się odwidzi i wyjdziemy z tego wszystkiego bez hajsu i z obrażonym quasi-obrońcą. A Rudy niech zgnije na katalońskiej ławce.
2. idler16.07.2014; 21:53
idlerJakby te buraki w końcu zakończyły proces sprzedaży i pana "najlepszego obrońcę" sprzedali za, moim zdaniem, astronomiczną za niego kwotę, to może byłby malutki cień szansy na zakup.. no tak, Garaya zwinął przepotężny Zenit -.-. Jakbyśmy mieli jaja to byśmy wysłali jakiegoś skauta na Wyspy i stamtąd ściągnęli np. Lovrena! Albo Alderweirelda z Atletico! Przecież to nie jest niemożliwe :/
3. lisovski16.07.2014; 22:06
lisovskiNiesamowite co kila pochlebnych opinii w kiepskiej prasie robi z przeciętnego kopacza. Już zapomniał o swoich problemach z językiem i wielu wątpliwych interwencjach. No i chyba odmłodniał w swoich własnych oczach.
Jeżeli to prawda to niczym nie różni się od Ramiego z tą różnica że Francuz przy dobrym kompanie był by naprawdę dobrym obrońcą.
4. SteveStiffler16.07.2014; 22:50
SteveStiffler@Lisovski, chyba nie ogarniasz, że obaj są Francuzami.
5. lisovski16.07.2014; 22:56
lisovski;) tak ,no to Rami jest lepszym Francuzem.
6. LukasZ_NS16.07.2014; 23:17
LukasZ_NSLepszym francuzem dobre;D

Niech idzie do barcelony ten nasz kolejny koń trojański ;P
7. los ches16.07.2014; 23:18
los chesCieszy mnie to ,że prawdopodobnie zostanie Vezo. Widzę w nim potencjał i materiał na solidnego obrońce.
8. 19Piter9717.07.2014; 08:30
19Piter97Niech sobie nie zapomina kim on był ... pośmiewiskiem w naszych meczach powoli w większości , te jego "niesamowite" wyczyny na środku obrony :D , wypierniczyć go nawet za 15 baniek bo robi mi się już nie dobrze jak na niego patrzę .
Amunt VCF <3!
9. 19Piter9717.07.2014; 09:40
19Piter97No i bym zapomniał..
Jak mu tak bardzo zależy na transferze do Putty, to niech się dołoży ze swojej kieszeni z 3 bańki lub ile tam brakuje do klauzuli . ;)
10. Y4R017.07.2014; 12:44
Nie rozumiem czegoś. Melathieu taki kontrakt podpisał z klazulą 20mln wiec niech się dostosuje. 15mln za niego to dużo wiec 20 wzialbym w ciemno. Są zainteresowane ponoć Koguty wiec niech Salvo przeciąga. Z Soldado tez było przeciąganie i warto było.