VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ruiz rozwiąże kontrakt z klubem?

Kamil Guziak, 15.07.2014; 16:50

Kolejne zmiany kadrowe

Wiele wskazuje na to, że z klubem pożegna się niebawem kolejny zawodnik. W tym przypadku Valencia nie otrzyma jednak żadnej zapłaty za hiszpańskiego obrońcę, bowiem rozważana jest opcja rozwiązania umowy za porozumieniem stron, dzięki czemu Ruiz stanie się posiadaczem swojej karty zawodniczej.

Niestety Victor Ruiz podobnie jak za kadencji poprzednich trenerów nie znalazł uznania również w oczach Nuno. Portugalski szkoleniowiec ma już wstępną wizję drużyny, a w tej zabrakło miejsca dla stopera Valencii. Klub chcąc umożliwić zawodnikowi zmianę otoczenia bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów przez zainteresowaną drużynę zaproponował Ruizowi otrzymanie swojej karty zawodniczej w zamian za rezygnację z ubiegania się o odszkodowanie z tytułu przedwczesnego zerwania umowy, która obowiązuje do czerwca 2016 roku. Do klubu od dwóch lat nie wpłynęła żadna oferta za zawodnika, dlatego taki wariant wydaje się być korzystny dla obu stron. Z jednej strony Ruiz będzie mógł dołączyć do drużyny, w której będzie mógł liczyć na częstsze występy za darmo, z drugiej zaś Valencia zaoszczędziłaby znacznie na pensji piłkarza w przypadku, gdyby Ruiz pozostał na Mestalla. Ewentualne rozwiązanie kontraktu ze strony klubu kosztowałoby go aż 2,5 mln €.

Hiszpan trafił do Valencii w sierpniu 2011 roku z włoskiego Neapolu za kwotę 8,5 mln €. Miał on stworzyć z zakontraktowanym pół roku wcześniej Adilem Ramim parę najlepszych stoperów w lidze, co przez pewien okres się sprawdzało, spełniając tym samym założenia trenera oraz klubu.

Poprzedni sezon nie był dla Hiszpana udany, bowiem ani Djukic, ani Pizzi nie byli wystarczająco przekonani do umiejętności Ruiza. Szukając rozwiązań pozwalających obrońcy spędzać więcej minut na boisku próbowano nawet wystawiać go na pozycji defensywnego pomocnika. Ostatecznie Ruiz zanotował jedynie osiem dość przeciętnych występów.

Kilka tygodni temu w hiszpańskiej prasie pojawiła się informacja, jakoby usługami Hiszpana zainteresowany był Espanyol Barcelona. Katalończycy nie chcieliby jednak przeznaczać na zawodnika ani euro, licząc na to, że zawodnik zdecyduje się na rozwiązanie obecnej umowy z Valencią. Teraz Ruiz musi podjąć decyzję o swojej przyszłości, dokładnie analizując wszystkie za i przeciw każdej z opcji.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (6)

KOMENTARZE

1. PrzemVslaw15.07.2014; 16:54
PrzemVslawJeżeli Nuno nie ma zamiaru go wystawiać to dobra droga.
Ja bym złożył Espaniolowi ofertę za Moreno a Ruiza dałbym w rozliczeniu.
2. Trivium15.07.2014; 17:03
TriviumLubie go, taki sobie obronca, mial kilkanascie baboli
, ale zawsze podobalo mi sie jego przeglad boiska, dobre pilki slal do przodu, na upartego dobry dm by z niego byl, napewno nie gorszy od fuego
3. chiefer15.07.2014; 17:08
chieferTo dobre, sprawiedliwe rozwiązanie. Na początku jego występów na Mestalla grał obiecująco. Później gdzieś się jednak zdekonfigurował i już nigdy nie dostroił do drużyny.
4. szogun15.07.2014; 17:24
Oby się udała ta operacja.Jest dobra zarówno dla klubu ,jak i piłkarza. Powodzenia w nowym klubie.
5. KilyVCF15.07.2014; 18:27
KilyVCFNie wiem kiedy to przewidziałem ale dawno.

Kupiony za 8,5 bańki w czasach biedy.
Pożegnany po valencku czyli przez rozwiązanie umowy.
Brawo, kolejny będzie Guaita, ale żeby jego się pozbyć warto zapłacić nawet 2,5 mln odszkodowania.
Gdzieś czytałem że bramkarza Moyę za którego daliśmy 5 albo 5,5 nie pamiętam dokladnie a oddaliśmy za grosze
Getafe teraz sprzedaje za 3
6. Orson7815.07.2014; 21:14
Orson78Ja też go lubiłem, wcale nie był gorszy od Costy. Z tego co pamiętam to żadnego z ostatnich meczów w którym grał nie przegraliśmy.