VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Oświadczenie w sprawie Akademii Gloval

Krystian Porębski, 13.07.2014; 20:11

Agenci mieszają w klubowej szkółce

Od początku swojej prezydentury, Amadeo Salvo podkreślał, że poza sprzedażą klubu i dokończeniem budowy Nuevo Mestalla, kluczowym aspektem będzie rozwój klubowej akademii. Jak wiadomo jednak, od dłuższego czasu jednym z problemów są agenci, mieszający w głowach młodym zawodnikom. Klub zajął stanowisko w tej sprawie.

Klub Valencia chce publicznie potępić martwiący trend, o którym zostaliśmy poinformowani przez rodziców dzieci trenujących w naszej szkółce i akademii. Dotyczy rozprzestrzeniania się działań agentów i innych przedstawicieli, którzy kontaktują się z rodzicami, w niektórych wypadkach działania te mają charakter nękania, które ma na celu wywrzeć wpływ i podjęcie spodziewanych przez wspomniane osoby decyzji.

Ze względu na niepokój po powtarzających się doniesieniach o takich zdarzeniach, klub stwierdza, co następuje:

  1. Valencia w pełni wspiera rodziców i rodziny, które są angażowane w ten proceder, wyraża dezaprobatę dla działań wyżej wymienionych praktyk i przestrzega przed podpisywaniem jakichkolwiek umów z osobami trzecimi, przed 16 rokiem życia.

  2. W najbliższych miesiącach klub rozezna się w kontaktach agentów z młodymi zawodnikami trenującymi w szkółce, zwracając uwagę zwłaszcza na sposób w jaki zachowują się ci pierwsi, jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek nieprawidłowości - zostaną podjęte odpowiednie działania, aby takowe wyeliminować.

  3. Tego typu działania w przypadku zawodników poniżej 16 roku życia, radykalnie kontrastują z wratościami, jakie wyznajemy w Akademii Gloval Valencii.

  4. Stosujemy ściśle określone zasady jeśli chodzi o ocenę zawodników trenujących w naszej akademii, akceptujemy, integrujemy i rozwijamy od kategorii, do kategorii. Postępy i wyniki są analizowane i oceniane przez menadżerów i klubowych scoutów w całkowitej niezależności od jakichkolwiek zewnętrznych agencji.

Jak widać Valencia wraca do walki z ingerencją osób z zewnątrz w klubową szkółkę. Być może wiele w tym zasługi byłego koordynatora pionu juniorskiego, a obecnego dyrektora generalnego - Rufete. Takie działania były już zapowiadane wielokrotnie, co niestety do tej pory kończyło się jedynie na wypowiedziach. Czy uda się to Rufete i Salvo? Na pewno jednym z plusów jest powrót do klubu niezwykle utalentowanego Frana Villalby, tutaj próbka jego umiejętności. Zawodnik jednak wrócił po krótkim pobycie w Barcelonie. Czy to oznacza, że nie będzie już więcej przypadków jak w wypadku Pedro Chirivelli? Na pewno wreszcie klub zaczyna podejmować zdecydowane działania, mające na celu ochronę największych perełek walenckiego systemu szkolenia. Jak ważna jest Akademia Gloval, powinien świadczyć fakt, iż na lewym rękawku znajdować będzie się taki oto symbol:

Kategoria: Ogólne | Valenciacf.com skomentuj Skomentuj (4)

KOMENTARZE

1. Abec13.07.2014; 21:41
AbecCiekawostka a propo koszulki. Bayer Leverkusen ma taki sam wzór tylko inne kolory :3 http://shop.bayer04.de/skin/frontend/default/bayer04/shirtConfigurator/img/shirt16-0095-03_front.png
2. woker18213.07.2014; 22:01
woker182To adidas w końcu, jak na nich i tak jest dobrze, że nie będziemy wyglądać jak reprezentacja Niemiec... :)
3. chiefer14.07.2014; 16:43
chieferMałe gesty które wzmacniają morale i przywiązanie do barw. Jeżeli dzieciaki będą miały taką samą naszywkę na ramieniu, to dla małolata jest duży zaszczyt.
4. pedro915.07.2014; 00:36
Kojarzy mi się z Niemcami, więc nie z mojej bajki.