VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Otamendi: „Nuno to dobry trener”

Bartłomiej Płonka, 12.07.2014; 10:36

Konferencja Argentyńczyka

Kolejnej wypowiedzi, jako piłkarz Valencii udzielił Nicolas Otamendi. Argentyńczyk w piątek pojawił się na sali konferencyjnej w Herzogenaurach i opowiadał o pierwszych odczuciach związanych z drużyną i trenerem.

„Grupa jest bardzo zwarta i ciężko pracuje. Czekamy wciąż na jeszcze kilku zawodników, którzy dołączą do zespołu niebawem. Nie mogłem się doczekać i jestem bardzo zadowolony, że zaczęliśmy już pretemporadę. Liczymy, że nasz wysiłek tutaj zaprocentuje w rozgrywkach” – przyznał zadowolony.

„W zespole są Argentyńczycy, co jest dla mnie ważne. Evera czy Pablo nie znałem osobiście, jednak od razu zaczęliśmy dobrze się dogadywać. Ekipa jest mocno zjednoczona, a to jest bardzo ważne” – dodał. Następnie spytany o poprzedni sezon odparł: „Wiemy, jakie są cele. Poprzedni sezon był nieudany, ale zespół powinien był wejść do finału Ligi Europy. Mieliśmy podane wszystko na tacy, ale Sevilla strzeliła w ostatniej sekundzie…”.

Od paru dni *Los Ches* przebywają na zgrupowaniu w Niemczech. „Jestem szczęśliwy, nie mogłem doczekać się pretemporady” – mówił Otamendi

„Swoją wartość muszę udowodnić na boisku. Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do jednego z największych klubów w Europie i mam duże nadzieje. Chcę spłacić kredyt zaufanie, jakim od pierwszego dnia w klubie obdarzyły mnie władze - Salvo, Rufete i Ayala” – odpowiedział, odnosząc się do swojej osoby.

Następnie zapytany o Nuno Espirito Santo, Otamendi chwalił nowego opiekuna: „Jestem szczęśliwy, że Nuno jest naszym trenerem. Wcześniej bardzo dobrze poszło mu w lidze portugalskiej i to dobry szkoleniowiec. Jego sztab jest świetnie przygotowany, ciężko pracuje razem z nami. Na treningach u Nuno wiele można się nauczyć”.

„Liga ZON Sagres może nie jest tak bardzo konkurencyjna, a w czołówce jest 4/5 mocnych drużyn. Rio Ave nigdy jednak nie było mocniejszym zespołem, ale Nuno sprawił, iż przeżyli tam niesamowite chwile i odnieśli sukces” – dodał. Przypomnijmy, że Rio Ave prowadzone przez Nuno w zeszłym sezonie awansowało do finału Pucharu Portugalii, poprzez co zapewniło sobie udział w Lidze Europy.

Kategoria: Wywiady | plazadeportiva skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. los ches12.07.2014; 11:13
los chesAle słodzi...