VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Alcácer: „Ten zespół musi mieć osobowość”

Kamil Guziak, 11.07.2014; 22:05

Kilka zdań z konferencji w Herzogenaurach

Po zakończeniu pierwszego treningu w ośrodku szkoleniowym w Herzogenaurach, gdzie przebywają obecnie zawodnicy Valencii głos zabrał Paco Alcácer. Stwierdził on m.in. że koncentruje się obecnie głównie na teraźniejszości i poprawie swojej gry.

Zdaniem młodego napastnika drużyna musi się zjednoczyć, tworząc jedną osobowość, która sprawi że Valencia wróci tam gdzie jest jej miejsce, tj. do grona najlepszych drużyn na świecie. „Musimy stworzyć zespół, który będzie miał osobowość. Tylko wtedy staniemy się odpowiednio silnym zespołem. Wiele osób myśli o tym co się może zmienić w drużynie, my jednak koncentrujemy się na teraźniejszości oraz na tym by jak najlepiej przygotować się do kolejnego sezonu” – powiedział napastnik.

Alcácer wyjaśnił, że aktualnie liczy się dla niego to co tu i teraz i mimo udanego poprzedniego sezonu w swoim wykonaniu wciąż pozostaje wiele do poprawy. „Sezon zakończył się dla mnie dość dobrze, nie najlepiej dla drużyny, ale to przeszłość. Teraz musimy skupić się na nowym sezonie, ponieważ wiemy gdzie powinniśmy się znaleźć na jego finiszu”.

Na młodym snajperze Valencii nie robią wrażenia nazwiska potencjalnych konkurentów pojawiające się każdego dnia w mediach. Jak sam przyznaje nauczył się w Valencii bardzo wiele i stał się „człowiekiem doskonałym”.

„Mimo, że mam dopiero 20 lat nauczyłem się już bardzo dużo. Przede mną jednak wciąż wiele pracy, bym mógł się stale rozwijać jako piłkarz. Od powrotu z Getafe zmieniłem się bardzo, poprawiłem wiele aspektów w grze, głównie dzięki pomocy starszym kolegów ” – powiedział.

Kolejnym tematem jaki poruszył Paco był.. a jakże – proces sprzedaży klubu. Zawodnik przyznał, że próbował się zrelaksować i uciec od tematu piłki nożnej w czasie wakacji, choć nie było to łatwe.

W odniesieniu do pierwszego dnia pracy z Nuno stwierdził, że pracuje na treningach bardzo ciężko by pokazać się z jak najlepszej strony. „Wszyscy zaczynamy od nowa, zarówno Ci którzy tworzyli ten zespół wcześniej, jak i Ci którzy właśnie do niego dołączyli. Nowy szkoleniowiec od razu przekazał nam jakie są jego oczekiwania i czego możemy się po nim spodziewać”.

Również sprawa zmiany barw klubowych przez Juana Bernata nie obeszła się bez komentarza. „Obaj zaczynaliśmy przygodę z Valencią w tym samym momencie. Mam nadzieję, że Juan stanie się w Bayernie wielkim piłkarzem, bo z pewnością na to zasługuje”.

Na koniec przyznał, że chciałby aby Mathieu pozostał w klubie pomimo zainteresowania jego osobą ze strony Barcelony. „To zawsze jest sprawa indywidualna i osobista, jednak mam nadzieję, że z nami zostanie, gdyż jest ważną częścią drużyny” – zakończył.

Kategoria: Wywiady | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.