VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jonas trafi do Benfiki?

Kamil Guziak, 10.07.2014; 18:03

Brazylijczyk odrzucił oferty z Arabii, Chin, Meksyku i Brazylii

Jak już informowaliśmy wcześniej nowy szkoleniowiec Valencii nie zabrał Brazylijczyka na zgrupowanie do Niemiec, co oznaczać może pewny transfer zawodnika. Pewna nie jest natomiast nazwa klubu, do którego trafi Jonas choć portugalska prasa pisze o zainteresowaniu zawodnikiem ze strony Benfiki.

Portugalskie O'Jogo donosi, że nowym klubem Jonasa Gonçalvesa będzie aktualny mistrz Portugalii – Benfika Lizbona. Zawodnik odrzucił ponoć wszystkie oferty spoza Europy uznając, że jego czas na tym kontynencie nie dobiegł jeszcze końca. Brazylijczyk był już łączony z portugalskim klubem, kiedy występował jeszcze w Grêmio. Wówczas jednak zawodnik zdecydował się na transfer do Valencii, gdzie gra od trzech sezonów. Dziś sytuacja ofensywnie usposobionego gracza wygląda inaczej i o ewentualny transfer do Benfiki będzie znacznie łatwiej, co z pewnością ucieszy szkoleniowca Orłów – Jorge Jesúsa. Klub z Lizbony świadomy jest faktu, że obecny kontrakt Jonasa z Valencią obowiązuje jeszcze tylko przez rok, co pozwoli na obniżenie żądań hiszpańskiego klubu, który wycenia Brazylijczyka na 5 mln €.

Według niepotwierdzonych źródeł oferta Benfiki jest jedną z trzech, jakie Brazylijczyk otrzymał od europejskich klubów. Poza wspomnianym klubem z Lizbony, Jonas otrzymał także propozycje z Anglii i Włoch, jednak oferta tegorocznego finalisty Ligi Europy wydaje się być najbardziej atrakcyjna dla napastnika, który miałby w Benfice zastąpić Cardozo.

Oprócz Paragwajczyka Benfikę opuścić może także inny napastnik, łączony z resztą z Valencią – Rodrigo Moreno, którego karta zawodnicza od stycznia znajduje się w rękach Petera Lima.

Kategoria: Transfery | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. billie10.07.2014; 19:26
billielim i te jego karty, już mi się rzygać tym chce, naprawdę. dlaczego on nie kupił sobie benfiki?