VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Alves: „Chcę tworzyć historię w Valencii”

Arkadiusz Bryzik, 09.07.2014; 15:16

Konferencja bramkarza

Kilka godzin po podpisaniu nowego kontraktu, Diego Alves, razem z Amadeo Salvo i Rufete, pojawił się na konferencji prasowej. Brazylijczyk nie krył zadowolenia ze sfinalizowania umowy i zapewniał, że będzie dawał z siebie wszystko w barwach Valencii.

Pierwszy głos zabrał Salvo. Prezydent w kilku słowach podsumował proces przedłużenia umowy i nazwał Alvesa „jednym z najlepszych bramkarzy na świecie oraz takim, na którym zawsze można polegać”. Salvo zapewnił, że Alves od samego początku przejawiał chęć sfinalizowania umowy.

W podobnym tonie wypowiedział się Rufete: „Diego od samego początku rozmów dążył do pomyślnego zakończenia negocjacji. Zdecydowaliśmy się zaoferować nowy kontrakt, gdyż wierzymy, że wiek w jakim się znajduje pozwoli mu osiągnąć jeszcze wyższy poziom. On wie co to znaczy grać dla Valencii, wkrótce zobaczymy najlepszą wersję Alvesa.”

Do głosu doszedł Alves:

Przedłużenie umowy

„Negocjacje przebiegały spokojnie, bez większych problemów. Choć cały proces trwał dość długo, gdyż zbiegło się wiele czynników. Chcę rozwijać się z każdym w tym klubie, który przechodzi przez szalenie ważny moment w swojej historii. Chcę pisać swoją historię razem z nim. Obiecuję pracować z całych sił i pomóc Valencii wrócić tam, gdzie klub powinien się znajdować”.

Przeciągające się rozmowy

„Pierwszy etap utknął w martwym punkcie, gdyż włodarze mieli wówczas ważniejsze sprawy na głowie, które wymagały od nich poświęcenia całego czasu. Od następnego etapu jednak wszystko zmierzało w jednym kierunku. Ja zawsze jasno przedstawiałem swoje zamiary i w końcu doszliśmy do porozumienia”.

Wsparcie kibiców

„Fani zawsze byli dla mnie wspaniali i wspierali mnie. To pomogło mi się zaadoptować do zespołu. Czuję się bardzo komfortowo z poczuciem zaufania. To znacznie ułatwia mi pracę”.

Nowy trener

„Nuno dużo pracuje i równie dużo od nas wymaga. Jest bardzo skrupulatny i dokładny, a to ważne. Jeśli został wybrany na nowego trenera to znaczy, że jest zdolny poprowadzić zespół do sukcesów. Jesteśmy w 100% za nim i czekamy na powrót sukcesów, na które klub zasługuje”.

Atmosfera w szatni

„Atmosfera jest dobra. Nie ma oporów przed przedstawianiem swoich opinii i pomysłów. Czuję, że mam respekt w szatni i jestem ważną częścią drużyny, co jest pozytywnym uczuciem. Jednak moja osobowość nie zmieniła się od czasu przyjścia do Valencii; przedłużenie kontraktu nie ma z tym nic wspólnego”.

Ochotorena

„To świetny specjalista od bramkarzy. Poprawiłem się znacznie od czasu gdy tutaj przybyłem. Nauczyłem się wielu nowych rzeczy od niego, dodał mi pewności siebie. Dobrze jest mieć kogoś kto utrzymuje cię na najwyższym poziomie”.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. El_Duderino09.07.2014; 21:53
El_DuderinoAlves teraz pewnie zadowolony, że na MŚ go nie zabrał Scolari.