VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Współpracownicy Nuno Espírito Santo

Karol Kotlarz, 07.07.2014; 13:15

Sylwetki asystentów Portugalczyka

Wraz z odejściem Juana Pizziego z pracą pożegnali się jego współpracownicy – Alejandro Richino, Manuel Suárez i Rolando Carlen. Zatrudniony w miejsce Argentyńczyka Nuno zastąpi ich swoimi asystentami – Rui Silvą, Ianem Cathro i António Diasem.

Asystent trenera i drugi trener – Rui Silva

Rui Pedro Teixeira de Jesus da Silva, 37 – letni Portugalczyk będzie prawą ręką Nuno. Asystent wspierać ma szkoleniowca zwłaszcza przy wydawaniu poleceń taktycznych. Panowie pracowali już razem nie tylko w Portugalii (w Rio Ave), ale też w Hiszpanii, zaliczając krótki epizod u Jesualdo Ferreiry w Máladze – Rui był asystentem, zaś Nuno szkolił bramkarzy. Wcześniej, przez trzy sezony Silva pracował w FC Porto. Po przygodzie z Málagą, portugalski asystent podążył za Ferreirą do greckiego Panathinaikosu. Od sezonu 2012/2013 Silva był już współpracownikiem Nuno Espírito Santo w Rio Ave.

Asystent techniczny – Ian Cathro

Cathro to 27 – letni Szkot, najmłodszy ze współpracowników nowego szkoleniowca Valencii. Uznawany za jedną z trenerskich pereł szkockiego systemu szkolenia. Swoją trenerską karierę rozpoczął w Dundee, gdzie był jednym z członków personelu technicznego odpowiedzialnego za juniorów klubu. Od początku był postrzegany jako trener z ambicjami, wprowadzający do treningu szereg innowacji. Na szerokie wody Cathro wypłynął w 2009 roku, kiedy to jako zaledwie 22 – latek został mianowany przez Craiga Leveina szefem klubowej akademii piłkarskiej Dundee. Pierwszy kontakt z Nuno Szkot złapał w Largs. Portugalczyk był pod wrażeniem ambicji Cathro i jego podejścia do treningu, biorąc pod uwagę fakt, iż Ian nigdy nie grał w profesjonalnym futbolu. Kiedy Nuno został szkoleniowcem Rio Ave nie zawahał się zaproponować pracy młodemu Szkotowi.

Trener przygotowania fizycznego – António Dias

Osobę odpowiedzialną za fizyczne przygotowanie zawodników czeka trudne zadanie – zastąpienie charyzmatycznego Alejandro Richino. W roli tej sprawdzić się ma António Manuel Pereira Costa Dias, 31 – letni trener przygotowania fizycznego. Portugalczyk był w latach 2007 - 2010 członkiem sztabu szkoleniowego FC Porto, po czym odszedł do Málagi, gdzie pracował u Jesualdo Ferreiry. W klubie z Andaluzji Dias poznał Nuno Espírito Santo i Rui Silvę, z którymi przyszło mu ponownie pracować w Rio Ave.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva.com | własne skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. dexter07.07.2014; 19:23
dexterRichinio to chyba nikt nie zastąpi. Te jego miny,ach szkoda chłopa.
2. Vicente8907.07.2014; 20:33
Do dupy z tym Limem, po co zmieniał trenera po co?!