sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Motywacja to słaby fundament”

Krystian Porębski, 19.04.2014; 14:51

Przedmeczowa wypowiedź Pizziego

Juan Antonio Pizzi zdecydował się skorzystać ze wszystkich możliwych środków na mecz z Osasuną. W rozmowie z dziennikarzami mówił o problemach Ricardo Costy, możliwym wykupieniu Oriola Romeu, końcówce sezonu i szansy dla Alberto Tendillo.

„Ricardo Costa ma pewne problemy, musieliśmy załatać braki obrońców dlatego Alberto został powołany na spotkanie z Osasuną. Przed meczem zadecydujemy czy młody obrońca zmieści się w 18-tce meczowej” – powiedział Pizzi. Dodał także swoje zdanie na temat budowania zespołu: „Nie lubię opierać postawy zespołu na aspekcie motywacyjnym, to słaby fundament, który łatwo może ulec pogorszeniu co może nieść za sobą spadek formy. Naszym zadaniem jest wykonywać swoje obowiązki jak najbardziej profesjonalnie, zawsze dawać z siebie wszystko bez względu na okoliczności”.

Kilku zawodników nadal jest kontuzjowanych, niektórzy jednak powracają, jak Oriol czy Piatti: „Są bardzo szczęśliwi i podekscytowani. Osiągnęliśmy niezły wynik z Elche i musimy podążać tą drogą, mimo tego że są małe szanse na to, że zniwelujemy stratę do 7 miejsca, to będziemy wierzyć i walczyć do końca”. Odnośnie spotkania na El Sadar: „To trudny przeciwnik, prezentuje zróżnicowany styl gry, więc nie wiemy czego możemy się spodziewać. Głównie korzystają ze swoich fizycznych atrybutów wykorzystując szybkość i siłę, grając dużo bezpośrednich piłek. Tak czy siak, im też bardzo będzie zależało na wyniku, aby wydostać się z dolnych rejonów tabeli”.

Odnośnie urazów środkowych obrońców Pizzi wypowiedział się następująco: „Do meczu z Sevillą gotowy do gry powinien być Senderos, jeśli chodzi o Ricardo Costę sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana”. Na koniec dodał, iż liczy na to, że Oriol Romeu zostanie na Mestalla.

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.