sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zapis z konferencji prasowej

Zdaniem argentyńskiego pomocnika zespół nie myśli jeszcze o spotkaniu z Sevillą, gdyż przed nimi równie ważny mecz z Osasuną. Zarówno on, jak i reszta zawodników zdaje sobie sprawę z tego, że postawa drużyny w sobotniej potyczce z Los Rojillos może mieć wpływ na półfinałowe spotkanie z ekipą Unaia Emery’ego.

Zawodnik uważa, że jest zdecydowanie za wcześnie by myśleć o półfinałowym meczu z Sevillą. Przed drużyną kolejna ligowa potyczka w Pampelunie, która w dużym stopniu wpłynie na morale zespołu przed czwartkowym spotkaniem na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán. Dopóki Valencia ma choćby matematyczne szanse na zakwalifikowanie się do przyszłorocznej edycji Ligi Europy drogą rozgrywek krajowych, cały zespół będzie walczył do końca.

Zdaniem Piatti’ego zwycięstwo w sobotnim meczu będzie bardzo ważne, gdyż pozwoli zawodnikom uwierzyć, że są w stanie osiągnąć cel. „Trzeba być profesjonalistą, dlatego liczy się tylko najbliższe spotkanie w Pampelunie. Dopiero kiedy mecz się skończy będziemy się koncentrować na następnym spotkaniu” – powiedział.

Oba mecze będą dla Argentyńczyka niezwykle istotne, zwłaszcza ze sportowego punktu widzenia, dlatego stara się on być maksymalnie zmotywowany do ciężkiej pracy. „Chcemy rozegrać dobre spotkanie, wygrać je i odnieść upragniony sukces”.

Piatti nie omieszkał odnieść się także do hiszpańskiego półfinału Ligi Europy. Zdaniem pomocnika będzie to bardzo trudne spotkanie, zwłaszcza kiedy na ławce trenerskiej Sevilli zasiada dobrze znający drużynę Nietoperzy – Unai Emery. „On zna możliwości naszej drużyny oraz nasze mocne i słabe strony. Wiemy jednak jak mamy zagrać, by zaskoczyć przeciwnika. Musimy ciągle ciężko pracować i dobrze się przygotować do tego meczu” – dodał.

Na koniec odniósł się do swojego rodaka – Fede Cartabii, który zdecydowanie wygrywa z nim rywalizację i notuje w ostatnich tygodniach dobre występy. „Fede jest facetem, który zawsze potrafi podporządkować się roli, jaką dostanie od trenera. Zazwyczaj wykorzystuje swoje szanse, nie dając trenerowi pretekstu do wystawienia w następnym meczu kogoś innego. W ostatnim czasie prezentuje się znakomicie i wszyscy mamy nadzieję, że utrzyma tą dyspozycję do końca sezonu” – zakończył.

Kategoria: Wywiady | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS16.04.2014; 16:58
LukasZ_NSCzarno to widzę:P

Zawsze jak mówili, że nie koncentrują się na jakimś dalszym meczu tylko na tym co teraz będzie, a potem dopiero na ważnym to im oba nie wychodziły:D
2. KempesVCF17.04.2014; 11:23
KempesVCFPiatti nie przegrywa rywalizacji z Fede, tylko z Pizzim, który wystawia słabego ostatnio Fegha, zamiast Pablo. Jak dla mnie i Cartabia i Piatti mogą grać razem, po obu stronach boiska.