sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Delgado: „To będzie ciężki mecz na Mestalla”

Kamil Guziak, 09.04.2014; 23:35

Krótki wywiad z Argentyńczykiem

Ofensywny pomocnik FC Basel Matías Delgado zdobywając dwie bramki w ubiegłotygodniowym meczu na St. Jakob-Park stał się bohaterem tamtego spotkania. Tydzień później w wywiadzie udzielonym dla Deporte Valenciano wypowiedział się na temat spotkania rewanżowego i szans obu drużyn na osiągnięcie korzystnego dla nich rezultatu.

Czy jesteś przekonany, że wynik uzyskany w Bazylei będzie kluczem do sukcesu?

Oczywiście wynik jest dla nas korzystny. 3-0 to bardzo duża zaliczka – wręcz nieoczekiwana, jednak zdajemy sobie sprawę, że mecz na Mestalla będzie bardzo ciężki i będziemy musieli bronić tego, na co tak ciężko pracowaliśmy w Bazylei. Wiemy jaką siłą dysponuje Valencia, ale mimo to postaramy się skupić na tym, co tydzień temu dało nam wygraną.

Jakie nastroje panują w zespole?

Podchodzimy do meczu z ufnością. Jesteśmy w pełni zmotywowani i chcemy awansować dalej. Trudno będzie utrzymać przewagę grając z dala od domu, ale spróbujemy tego dokonać.

Myślisz, że Valencia będzie w stanie odwrócić sytuację z tak złym wynikiem?

Jest to trudna i skomplikowana sytuacja dla Valencii. Ciężko im będzie uzyskać dobry wynik jeśli będą myśleli o pierwszym meczu. Jednak widzieliśmy nagrania z ich poprzednich występów w Lidze Europy, wiemy na co ich stać i dlatego musimy być skoncentrowani od początku do końca. Musimy rozegrać dobre spotkanie i uzyskać zadowalający wynik.

Czy byłeś zaskoczony przebiegiem pierwszego spotkania?

Pierwszy mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Jednak trochę dziwny – głównie ze względu na puste trybuny. Mimo to udało nam się rozegrać prawdopodobnie jeden z najlepszych meczów w sezonie. Wierzę, że tym razem będzie podobnie, choć zadanie będzie o wiele trudniejsze.

Uważasz, że postawa drużyny w meczu wyjazdowym ma duże znaczenie? Lub odwrotnie: czy gra na własnym obiekcie sprawia istotną różnicę?

Postawa drużyny, która gra na wyjeździe jest zawsze zupełnie inna. Gdy jesteśmy z dala od domu gra wygląda inaczej. Obecność kibiców, ich doping pchają piłkarzy do przodu, przez co odgrywają ważną rolę w meczu. Nie inaczej będzie na Mestalla, ale musimy się z tym zmierzyć. Musimy zagrać spokojnie, to na Valencii ciąży presja.

Kategoria: Wywiady | deportevalenciano.com skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. KempesVCF10.04.2014; 16:53
KempesVCFSam chyba nie wierzy w to co mówi - ie roztrwonią takiej przewagi, to nierealne. No chyba, że nasi zagrają super mecz. A nie, chwila...