sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pizzi: „Musimy zagrać agresywnie”

Kamil Guziak, 09.04.2014; 18:19

Wypowiedź szkoleniowca Valencii

Trener Nietoperzy – Juan Antonio Pizzi na dzisiejszej konferencji prasowej zabrał głos przed jutrzejszym spotkaniem rewanżowym przeciwko szwajcarskiemu FC Basel. Wyraził on przekonanie, że jego zespół stać na pokonanie rywala i awans do półfinału.

„Możemy, chcemy i potrzebujemy osiągnąć sukces. Posiadamy wystarczające argumenty, by go osiągnąć. Tworzymy zespół, który posiada również wiele indywidualności, mogących zrobić różnicę. Kolejnym argumentem jest własny obiekt – liczymy na to, że kibice będą nas wspierać. Wszyscy wierzymy, że czwartkowa noc na Mestalla będzie magiczna, a Valencia awansuje do półfinału” – powiedział Pizzi.

Zdaniem szkoleniowca Valencia nie jest bez szans na odwrócenie losów rywalizacji. „Możemy pokonać Bazyleę, jednak by tego dokonać musimy znieść ciążącą na nas presję. Absolutnie nikt nie może pozbawić nas wiary. Mocno wierzymy w sukces, dlatego wyjdziemy na boisko maksymalnie zmotywowani i podejmiemy wysiłek, by odwrócić sytuację” – rzekł.

„Musimy zneutralizować przeciwnika od pierwszych minut grając agresywnie ale i uważnie. Wszyscy pamiętamy, co się stało przed tygodniem” – przyznał stwierdzając także, że zawsze starał się być optymistą w podobnych sytuacjach – zarówno w karierze zawodniczej jak i trenerskiej.

Według Pizzi'ego w jutrzejszym meczu każdy z jego zawodników będzie mógł „zrobić różnicę” w grze, jeśli przystąpi do meczu z entuzjazmem i poświęceniem. „Każdy chce osiągnąć sukces, dlatego nie martwię się o motywację moich graczy”.

Na koniec zaapelował do fanów o wsparcie w trudnym dla drużyny momencie: „W moim umyśle dotarcie do półfinału jest niczym sen, który jednak może się ziścić. Wszystko jest w naszych rękach, lecz Wasze wsparcie na pewno pomoże w osiągnięciu celu, jakim jest odwrócenie losów tej rywalizacji” – zakończył trener.

Kategoria: Wywiady | plazadeportiva.com skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. cichyjoe09.04.2014; 19:02
Juan Antonio Pizzi the Barbarian!
2. Desultory09.04.2014; 19:19
Juan Antonio Pizzi the Barragian!

4:0... ciężko w to uwierzyć, ale świat nie takie dziwy widział!
3. KempesVCF10.04.2014; 16:56
KempesVCFAgresywnie? To może Richino w pierwszym składzie?