sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zaledwie 83 celne strzały w rozgrywkach ligowych

Kamil Guziak, 08.04.2014; 00:01

Zatrważająca niemoc strzelecka

Zarówno miejsce w ligowej tabeli, jak i dorobek punktowy mogą mówić wiele o skuteczności drużyny w ataku. Okazuje się, że ofensywni zawodnicy Valencii oddali w obecnym sezonie (mowa o rozgrywkach ligowych) zaledwie 83 celne strzały na bramkę przeciwnika. 44 strzały znalazły drogę do siatki, co daje 53% skuteczność.

Najlepszym strzelcem zespołu pozostaje Jonas – z 9 golami na koncie. Drugie miejsce zajmuje w tej klasyfikacji Paco Alcácer, któremu sześciokrotnie udało się pokonać bramkarzy rywali. W ostatnich pięciu meczach zawodnicy Pizzi'ego zdobyli pięć goli, tracąc przy tym siedem.

Piłka nie lubi szybować w światło bramki? Do takich tez, mogą skłaniać ostatnie spotkania, kiedy to zarówno ilość, jak i skuteczność oddawanych strzałów jest zatrważająca. Jest to niezwykle ważny element, nad którym podopieczni trenera muszą popracować w kontekście zbliżających się spotkań.

Najwięcej strzałów, spośród wszystkich ofensywnie usposobionych zawodników Valencii oddał Jonas – 70, a najmniej Araújo (1 strzał). W sumie formacja ofensywna Nietoperzy próbowała swoich sił 223 razy, z czego tylko 83 strzały skierowane były w światło bramki. Daje to zaledwie 37% celności strzałów. Jeśli mówić o przełożeniu ilości oddanych (celnych) strzałów na bramkę do ilości zdobytych goli – najlepszy okazuje się Piatti, z 75% skutecznością.

Dorobek strzelecki linii ofensywnej:

  • Jonas: 70 strzałów (32 celne) – 9 goli
  • Alcácer: 35 (14) – 6
  • Vargas: 24 (10) – 3
  • Piatti: 24 (4) – 3
  • Araújo: 1 (0) – 0
  • Pabón: 36 (13) – 3
  • Postiga: 23 (10) – 3

Kategoria: Ogólne | superdeporte.es skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. arrr08.04.2014; 00:30
arrrGdyby Piatti częściej celował w światło bramki... mimo wszystko uważam, że powinien grać od pierwszych minut!