Wypożyczeni – raport

Karol Kotlarz, 17.03.2014; 16:28

Pięciu spośród ośmiu piłkarzy Valencii wypożyczonych do innych klubów wybiegło na murawę w poprzednim tygodniu. Spośród nich szczególnie wyróżnił się Éver Banega, który walnie przyczynił się boiskową postawą do zwycięstwa swojej drużyny. Zapraszamy do lektury raportu przedstawiającego poczynania naszych graczy.

Obrońcy

Adil Rami (AC Milan) – Francuz występował w poprzednim tygodniu w dwóch spotkaniach ze zmiennym szczęściem. We wtorek zaliczył fatalne spotkanie przeciwko Atlético Madryt w Lidze Mistrzów (porażka Milanu 1:4), zaś w niedzielę wszedł w 53. minucie ligowego starcia z Parmą i trzy minuty później zdobył bramkę. Niestety, gol Ramiego nie wystarczył – Milan przegrał spotkanie 2:4.

Zobacz gol Adila Ramiego:

Aly Cissokho (Liverpool FC) – Francuz obserwował cały mecz z Manchesterem United z perspektywy ławki rezerwowych, a jego Liverpool odniósł przekonujące zwycięstwo 3:0.

Andres Guardado (Bayer Leverkusen) – obrońca rozegrał całe spotkanie w ramach Champions League z PSG (porażka niemieckiej drużyny 1:2). W sobotę Meksykanin spędził 90 minut na ławce rezerwowych, a jego koledzy przegrali w Bundeslidze 1:2 z Bayernem Monachium.

Pomocnicy

Éver Banega (Newell’s Old Boys) – Argentyńczyk dzielił i rządził w środkowej strefie boiska w trakcie wygranego przez Newell’s spotkania z Racingiem (2:0). Banega był motorem napędowym swojej drużyny, mimo iż nie wpisał się na listę strzelców, ani nawet nie zaliczył asysty.

Jonathan Viera (Rayo Vallecano) – Hiszpan stracił miejsce w podstawowej jedenastce Rayo na rzecz Alberto Bueno i w związku z tym pojawił się na murawie dopiero w 68. minucie spotkania z Almerią. Franjirrojos pokonali przyjezdnych 3:1, zaś Viera zaliczył asystę przy trafieniu Larriveya na 3:1.

Zobacz asystę Jonathana Viery:

Carles Gil (Elche CF) – pomocnik zaliczył 84 minuty podczas niedzielnego spotkania z Betisem. Młody Hiszpan był bardzo aktywny, lecz ani jemu, ani jego kolegom nie udało się znaleźć drogi do siatki przeciwników. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Napastnicy

Dorlan Pabón (Sao Paulo) – Kolumbijczyk obserwował przegrane przez Sao Paulo spotkanie z Ituano (0:1) z wysokości trybun.

Hélder Postiga (Lazio Rzym) – Portugalczyk nadal leczy kontuzję kręgosłupa. Według prognoz lekarzy rzymskiego klubu, napastnik już we wtorek będzie mógł wrócić do treningu z pozostałymi piłkarzami.

Kategoria: Ogólne | plazadeportiva.com | własne skomentuj Skomentuj (3)