VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Jonas w konflikcie z trenerem?

Arkadiusz Bryzik, 26.02.2014; 18:03

Doniesienia hiszpańskiej prasy

Wkrótce po tym jak informowaliśmy, że Pizzi nie powołał Jonasa z powodu kontuzji, hiszpańska prasa podała do wiadomości, iż powód nieobecności Brazylijczyka na liście może być całkiem inny. Oto dowiadujemy się, iż Jonas mógł popaść w konflikt z trenerem od przygotowania fizycznego.

Alejandro Richino miał kilkukrotnie skrytykować Jonasa za bierność i brak zaangażowania w wykonywanych ćwiczeniach, a każdą kolejną uwagę wygłaszać w bardziej dobitny sposób (zdaniem dziennikarzy ASa Urugwajczyk często podnosi swój głos).

„Jonas, po raz ostatni, skoncentruj się!”, „Musisz dawać lepszy przykład młodszym kolegom, Jonas!” — miał ponoć krzyczeć Richino. Po zajęciach Pizzi w kilku słowach wyjaśnił, że jest to standardowy zabieg skierowany do każdego piłkarza, mający na celu pobudzenie i zwiększenie motywacji.

Faktem jest, że po którejś z kolei reprymendzie Brazylijczyk z grymasem niezadowolenia na twarzy opuścił trening, twierdząc że odczuwa ból mięśni i nie jest w stanie dokończyć zajęć. Takie samo jest również stanowisko klubu.

Jonas w obecnym sezonie zdobywa bramkę średnio co 150 minut. Dzięki 9 bramkom w lidze, razem z Paco, jest obecnie najlepszym strzelcem zespołu.

Mówi się, że rezygnacja Jonasa wynikała nie z kontuzji, a z frustracji, spowodowanej brakiem miejsca w pierwszej jedenastce. Od kiedy Juan Pizzi wraz ze sztabem dołączył do drużyny, pozycja Jonasa w klubie znacznie ucierpiała i obecnie Brazylijczyk jest jedynie rezerwowym.

Zdaniem wielu mediów obie strony są już pogodzone z letnim rozbratem, a Jonas miał nawet usłyszeć od pracodawców, iż po zakończeniu sezonu będzie mógł szukać sobie nowego klubu.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte | AS | Plaza Deportiva skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. velk26.02.2014; 18:15
Oho Jonas gwiazda prosto z apteki. Nie chce mu sie biegac na treningach to nie pobiega po boisku, Richino ma racje, ma dawac przyklad a nie byc nagradzany za to ze lenia w dupie ma, bo gwiazda z niego jest.
2. Valencianista26.02.2014; 18:42
Odnośnie podpisu pod drugim zdjęciem: Jonas w tym sezonie trafiał tylko w lidze. W pucharach bez gola.
3. LukasZ_NS26.02.2014; 18:55
LukasZ_NS1.Kto pisał newsa?
2.Kto strzelił 3 bramki w pucharach?

Odpowiedz sobie na te 2 pytania i już wszystko wiadome ;) Nic tylko mu Paco w głowie:D

A co do tej sytuacji to może w końcu będziemy grali na wysokim poziomie przez cały sezon;)
Bo i tak muszą być 90 minut na boisku więc równie dobrze mogą zagrać za każdym razem jak najlepiej i dawać z siebie wszystko.
Pizzi powinien im też powiedzieć, że mogą prosić wtedy o odpoczynek i nie stracą miejsca w składzie, jeśli w każdym meczu będą dawać z siebie wszystko ;]
4. Nevan26.02.2014; 19:01
NevanKurcze, faktycznie. Sprawdzałem nawet, bo coś mi nie pasowało, ale najwidoczniej zerknąłem w rubryczkę z meczami, a nie bramkami. Poprawione.
5. Ulesław26.02.2014; 23:32
UlesławAkurat on miał jakieś prawo trochę poczuć się jak gwiazda.

Ale szkoda, jeśli się poczuł. W lecie pewnie, niestety, odejdzie. Po Macie to nasz najlepszy transfer do klubu ostatnich lat, na równi z Feghoulim.
6. Nevan26.02.2014; 23:38
NevanMusiał być najlepszy, skoro Ule się uaktywnił. ;)

Ciut mi go szkoda, ale nie sądzę by jeszcze było dla niego miejsce miejsce w pierwszym składzie i nie mówię tego jako bodaj największy entuzjasta talentu Paco na całym globie.

Niby w formie potrafi na stojąco wygrywać mecze (#PabloHernandezStyle), ale gdy przetruchtuje całe spotkanie to jest cholernie irytujący. Nie planuję po nim płakać i nie sądzę, że do tego dojdzie, choć kibicowanie tej drużynie nauczyło mnie, że pochopne wnioski są złe.

Pamiętajcie, że za rok wróci Viera i Gil, a Jonas prócz kasy zapewni nam dodatkowy slot na obcokrajowca.
7. dexter27.02.2014; 10:47
dexterNo tak to w głównie z jego sprzedaży zapłacimy za Otamendiego. Szkoda go,bo przynosił nam niesamowite emocje czasami,lecz trzeba odmładzać skład i iść naprzód. Nie ma tu miejsca dla gwiazd,ale dla ciężkiej pracy.
8. pedro927.02.2014; 13:34
U Jonasa dolegliwości pogłębiły się, kiedy się zorientował, że nie będzie w wyjściowej 11 na Dynamo.
No cóż, nic nie może wiecznie trwać. Jonas ma już 30 lat na karku i trzeba było podjąć decyzję - albo przedłużyć kontrakt (ważny do 2015 r.) albo się rozstać. Wybór padł na 2-gą opcję. Podzielam opinię Ulego, że to jeden z najbardziej udanych transferów VCF (Braulio).
Rozumiem jego frustrację - jest impulsywny (co on by robił w aptece?), ale powinien znaleźć się w tej sytuacji jak profesjonalista, a nie jak gwiazdorek. W końcówce sezonu będzie jeszcze bardzo potrzebny.
9. Ruben27.02.2014; 15:12
RubenJonas co prawda strzelał trochę bramek, ale to też nie są jakieś oszałamiające ilości. Poza tym, jak się ogląda jego grę, to można odnieść wrażenie, że specjalnie mu się grać nie chce.

Ule, zgodzę się, że to był dobry transfer, ale tylko dlatego, że był tak tani. Poziom sportowy? Średnio.

Rozstanie w lecie konieczne. Pytanie, czy coś za niego dostaniemy?