sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Pizzi: „Musimy być cały czas uważni”

Karol Kotlarz, 22.02.2014; 23:00

Kilka słów od opiekuna Los Ches

Szkoleniowiec Valencii Juan Antonio Pizzi zachował ostrożność podczas przedmeczowej konferencji prasowej. Argentyńczyk nie chce popadać w samozachwyt z racji osiąganych w ostatnim czasie wyników. Zamiast tego trener Nietoperzy zaapelował o zachowanie odpowiedniej koncentracji.

„Jestem zaniepokojony stanem euforii, która wkrada się z zewnątrz. Osiągamy ostatnio korzystne wyniki dlatego, że podchodzimy do każdego spotkania z pokorą i poświęceniem. Jeśli przestaniemy, zespół nie będzie mógł zagwarantować utrzymania dobrej passy. Nie powinniśmy patrzeć dalej w przyszłość niż do kolejnego spotkania, skupiając się na najbliższych celach. Utrzymujemy dobrą passę, co oznacza, że nie jesteśmy tak skupieni jak bym tego chciał. Musimy być cały czas uważni, ponieważ skupiony zawodnik jest bardziej produktywny. Osobiście jestem normalnym człowiekiem, pełnym szacunku i lubię szczerość. Myślę, że to dobra droga do uzyskania dobrych wyników od piłkarzy. Należy się im uznanie, chcą się nieustannie rozwijać i pokonywać przeciwności.”

W znakomitej formie znajduje się ostatnimi czasy skrzydłowy Sofiane Feghouli. Pizzi w kilku słowach ocenił postępy Algierczyka:

„Powoli dochodzi do poziomu, dla którego został zatrudniony przez klub. Sofiane jest pewny siebie, zaczyna czuć się komfortowo na boisku i w szatni, co można zaobserwować poprzez postęp jakiego dokonał w czasie gry dla Valencii.”

Pizzi zabrał również głos w sprawie niedzielnego rywala, drużyny Granady:

„To drużyna z solidną defensywą, która wzmocniła atak szybkimi, zdolnymi zawodnikami. Musimy uważać na kontrataki z ich strony, ponieważ na Mestalla z reguły przeważamy w posiadaniu piłki, a ich szybcy gracze mogą nam zaszkodzić.”

Argentyński szkoleniowiec odniósł się ponadto do absencji Ricardo Costy, mówiąc krótko: „Nie preferuję gry dwójką lewonożnych środkowych obrońców”. Wypowiedź Pizziego może sugerować, że Rúben Vezo wskoczy do pierwszej jedenastki, bowiem pozostali zdolni do gry środkowi obrońcy, Mathieu i Ruiz są lewonożni.

Kategoria: Wywiady | valenciacf.com | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. LimaK23.02.2014; 13:16
Trener twardo stąpa po ziemi i bardzo dobrze :)
Kilka dobrych wyników to za mało na popadanie w zachwyt. Trzeba potwierdzać swoją klasę z meczu na mecz.