sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Salvo nie zaakceptuje kolejnych zmian

Krystian Porębski, 14.02.2014; 20:59

Konsensus z bankiem uzyskany?

Doniesienia Fundacji i Aurelio Martíneza potwierdził na konferencji po spotkaniu z zarządem Amadeo Salvo. Został wypracowany konsensus, ale prezydent klubu wyraźnie zaznacza – jeśli okaże się, że Bankia będzie kombinować i próbować zmienić ustalenia „klub pójdzie swoją drogą”.

„Mam nadzieję, że tym razem Bankia nie zmieni już zdania i to co sobie ustaliliśmy zostanie wcielone w życie, ponieważ byłaby to sytuacja na którą nikt sobie nie zasłużył. Jeśli natomiast dojdzie do jakichkolwiek prób zmian przez Madrycki bank, nie będzie półśrodków. Jeżeli okaże się, że bankowi nie podoba się którykolwiek z punktów uzgodnionych podczas ostatnich rozmów to konsensus jaki uzyskaliśmy zostanie zerwany i będziemy sobie musieli radzić sami” – powiedział na konferencji prasowej Salvo dodając, że bank nie dopuścił się żadnych nielegalnych działań.

Prezydent podkreślił także, że klub otrzymał dwie poważne oferty wykupienia: „Klub porozumiał się z dwoma poważnymi inwestorami i skierował ich do udziału w procesie. Jeden inwestor – międzynarodowa spółka, zrezygnowała z wykupu pakietu 70% akcji klubu ze względu na to, że nie podobały jej się zasady nałożone przez Bankię”. Dodał także: „Na końcu powinniśmy spodziewać się 2-3 interesujących propozycji”. Amadeo Salvo nie wykluczył także, że ofertę złoży Peter Lim, który ponoć nadal zainteresowany jest zainwestowaniem w Valencię.

Prezydent klubu potwierdził także, że klub i Fundacja będą dysponować jednym wspólnym głosem i uważa to za dobre rozwiązanie. Stwierdził także, że te warunki są „nienegocjowalne”. Kluczowymi aspektami branymi pod uwagę przy wyborze komu sprzedane zostaną akcje będą: plan sportowy, spłacenie długu Fundacji i klubu, ukończenie stadionu oraz zapewnienie, iż wszelka infrastruktura, która jest warta kilkaset milionów – nawet jeśli zostanie sprzedana (jak tereny po Estadio Mestalla) to zyski zostaną przekazane na rzecz klubu, a nie będą zyskiem tego kto akcje wykupi. Więcej informacji znajdziecie w naszym raporcie

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pedro914.02.2014; 21:37
Świetnie, że mamy kolejną obszerną relację ze sprzedaży VCF - to teraz najważniejsza rozgrywka dla klubu i jego kibiców.
Dziwi mnie, że wywołuje tak małe zainteresowanie.
"Jeden inwestor [...] ze względu na to, że nie podobały jej się zasady nałożone przez Bankię”.
To daleko idąca interpretacja, gdyż Salvo tego nie powiedział - stwierdził jedynie, że "nie czuła się komfortowo" - "no estaba cómodo".
Zapewnienie w sprawie terenów po Estadio Mestalla jest kluczowym elementem, bo powinno wyeliminować inwestorów spekulantów, jednak w praktyce trudne
będzie (o ile w ogóle możliwe) wyegzekwowanie tego warunku. Każdy właściciel może zrobić ze swoją własnością co mu się zechce.

2. Nevan15.02.2014; 17:42
NevanZainteresowanie małe, bo ciężko cokolwiek powiedzieć. Proces ciągnie się już od ponad miesiąca i nie widać końca, a z dnia na dzień wszystko zdaje się być coraz bardziej skomplikowane.

Sam raczej sceptycznie podchodzę to tych wszystkich doniesień i plotek, czekam po prostu na rozwiązanie sprawy.

3. pedro917.02.2014; 09:12
Wśród hiszpańskich kibiców VCF jest zupełnie inaczej - kolejne etapy starcia na linii Salvo - Bankia wywołują gorące dyskusje. U nas letnie kluchy zalane zimną wodą.