VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Fabra: „Chcemy znaleźć rozwiązanie”

Marcin Śliwnicki, 19.11.2013; 20:08

Bankia i Generalitat chcą porozumienia

Przewodniczący Generalitat Alberto Fabra przyznał, że w nadchodzącym tygodniu będzie prowadził rozmowy z przedstawicielami Bankii. Ich tematem będzie oczywiście sytuacja Valencii. Obie strony potwierdzają gotowość do zawarcia porozumienia.

Szefowie Bankii i Generalitat, José Ignacio Goirigolzarri oraz właśnie Fabra spotkali się ostatnio podczas zebrania z okazji ufundowania przez obie organizacje 26. mieszkań socjalnych. Na koniec uroczystości z ust głowy Generalitat padły słowa dotyczące nadchodzącego tygodnia: „Z końcem tygodnia będziemy mieli jasną sytuację. Jesteśmy gwarantami i chcemy znaleźć rozwiązanie.”

Konieczność porozumienia i wyjaśnienia kluczowych kwestii pomiędzy samorządem a Bankią wynika z faktu, iż Instytut Finansów Walencji (IVF) jest gwarantem pożyczki, której bank udzielił Fundación VCF, aby ta mogła przejąć pakiet większościowy w klubie. Fabra stwierdził też, że „rząd ma wspierać drużyny sportowe, ale nie jest od płacenia ich długów”. Była to odpowiedź na słowa José Císcara (v–ce prezydent Comunitat Valenciana — przyp. red.), który oznajmił ostatnio: „Dziś nie dalibyśmy tej gwarancji”.

Kiedy w marcu trybunał anulował poręczenie, sytuacja stała się patowa. Teraz jednak Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Comunitat Valenciana (TSJCV) przywrócił ważność gwarancji udzielonej przez Instytut Finansów, co otworzyło drzwi do negocjacji. Porozumienie musi jednak nastąpić jak najszybciej, bowiem taki wyrok Trybunału oznacza, iż Bankia będzie mogła żądać od Fundacji natychmiastowej spłaty całości długu, czyli ok. 80 mln €.

José Ignacio Goirigolzarri wyraził jednak nadzieję, że „najszybciej jak to możliwe będziemy świadkami pozytywnego rozwiązania panującej sytuacji”. Od porozumienia pomiędzy Bankią i Generalitat zależy wiele — przyszłość Valencii, ewentualne refinansowanie hipoteki Estadio Mestalla i możliwość wznowienia prac na Nuevo Mestalla.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Qnick198620.11.2013; 14:56
Qnick1986Czyli wciąż bełkot a konkretów brak. No nic, poczekajmy do końca tygodnia.