VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Facebookowo-Twitterowe (48)

Arkadiusz Bryzik, 10.11.2013; 19:08

…czyli co w sieci piszczy

Po nieoczekiwanym natężeniu plotek o odejściu Evera Banegi, podano informację, jakoby Valencia nie zamierzała czynnie uczestniczyć w okienku transferowym. Powód? Dymisja Braulio. Choć nazwisk w kontekście jego zastąpienia pada mnóstwo, możliwe, że… nowego dyrektora sportowego w klubie po prostu nie będzie. Zapraszamy do lektury.

Temat tygodnia

Od czasu, gdy oficjalnie potwierdzono dymisję Braulio, w mediach aż huczy od jego potencjalnych następców. Roberto Ayala? Carboni? A może Rubén Baraja? Skąd! Jak donoszą dziennikarze serwisu PlazaDeportiva, urząd dyrektora sportowego zostanie zlikwidowany. W jego miejsce ma powstać specjalny sekretariat techniczny, w którego szeregi wchodziliby najbardziej zaufani ex-piłkarze Valencii.

Co więcej, jednym z nich miałby być Frank Arnesen, Duńczyk, który w Valencii przebywał w latach 1981-1983. Mężczyzna ma na koncie pracę w takich klubach jak Tottenham, Chelsea Londyn, czy PSV. To właśnie on odpowiada za transfery takich piłkarzy jak Ronaldo, Stam, van Niestelrooy i Arjen Robben do holenderskiego klubu.

Tymczasem zdementowano plotki, wg których następcą Braulio miał zostać popularny agent piłkarski – Jorge Mendez. Wg niepotwierdzonych informacji, Portugalczyk miał duży wkład w sprowadzenie do klubu Rubena Vezo i Dorlana Pabóna. Informacjom kategorycznie zaprzeczył Amadeo Salvo.

Czytaj również: Salvo: „Mendes nie ma praw do karty Fede”

Karuzela transferowa

Breaking news: Valencia nie zamierza szarżować w zimowym okienku transferowym. Głównymi powodami są sprowadzenie Vezo i odejście Braulio. Jeśli nie trafi się okazja, Los Ches prawdopodobnie nie wzmocnią drużyny w styczniu.

Tymczasem okazuje się, że Éver Banega powoli zaczyna rozglądać się za nowym pracodawcą. Wraz ze swoim agentem miał w najbliższej przyszłości usiąść i zapoznać się z potencjalnymi kupcami. Zdaniem mediów, największe zainteresowanie Argentyńczykiem przejawia Paris Saint Germain oraz Napoli, jednak do walki mogą się włączyć Arsenal Londyn i Manchester United.

Jeśli wierzyć plotkom, agent pomocnika spotka się w tym tygodniu z przedstawicielami paryżan.

Inter Mediolan sonduje możliwość sprowadzenia Juana Bernata. Włosi chcą ponoć niebawem rozpocząć negocjacje z klubem w sprawie kwoty odstępnego.

Aly Cissokho wyjawił, że chętnie kontynuowałby karierę w Premiership. Obecnie Francuz przebywa na wypożyczeniu w Liverpoolu.

Transfer Vezo nie wpłynie na przyszłość Alberto Tendillo. Młody obrońca jest chętny by kontynuować przygodę w klubie z Lewantu. Podobnie myśli zarząd, który niebawem może zaproponować piłkarzowi nową umowę.

Odrodzenie Piatti’ego

Jeszcze niedawno jedynym zmartwieniem Đukicia w sprawie Piatti’ego było to, za jakie pieniądze sprzedać go do innego klubu. Argentyńczyk dotąd był przez klub traktowany jak piąte koło u wozu, jednak gdy posada trenera zaczęła wisieć na włosku, Argentyńczyk powrócił do jego łask.

Filigranowy skrzydłowy coraz odważniej poczyna sobie w pierwszym składzie (oczywiście biorąc pod uwagę poziom jego kolegów z zespołu – przyp. aut.) i pokazuje, że Miroslav Đukić niekoniecznie jest zaznajomiony z możliwościami poszczególnych piłkarzy.

Korzystając z okazji Marca przypomniała podobny incydent, jeszcze za czasów pracy w Valladolid. Manucho, jeden z najważniejszych piłkarzy w drużynie Valladolid, nim przekonał do siebie Đukicia, został przez niego odsunięty od składu. Gdy w końcu otrzymał szansę, wykorzystał ją na tyle, ze sezon skończył z 27 meczami na koncie.

Garść ciekawostek

Valencia negocjuje z Jomą warunki zerwania umowy. W przypadku braku porozumienia, odszkodowanie wyniosłoby 16 milionów euro. Kontrakt obowiązuje do 2016 roku, a Valencia dostaje na jego mocy rocznie ok. 3 miliony euro. Okazuje się, że o miano sponsora zabiegać ma adidas, co spowodowało rozpoczęcie negocjacji z Jomą. Niemiecka firma zamierza poszerzyć swoje wpływy na płw. Iberyjskim.

Amadeo Salvo nie zamierza wypłacać Braulio pełnego odszkodowania. Prezydent jest skłonny wypłacić 200 000 euro, natomiast były dyr. ds. sportowych żąda kwoty trzykrotnie wyższej. Niewykluczone, że sprawa zakończy się w sądzie.

Minęło 7 lat od powstania projektu Nuevo Mestalla. Od ok. 4 lat, prace na stadionie pozostają wstrzymane.

Korzystając z podróż do Azji, Salvo negocjował długość umowy z Jinko Solar, która wygasa w czerwcu. Obie strony są gotowe do kontynuowania współpracy.

Czytaj również: Azjatycka wyprawa Amadeo Salvo

Spośród ok. 40 transferów zza granicy w ostatnich 10 latach, aż 9 piłkarzy pochodziło z Portugalii.

Odejście obecnego trenera mogłoby kosztować klub nawet 2 miliony euro. To mniej więcej tyle, ile Đukić zarabia przez rok pracy w klubie.

Czytaj również: Đukić wśród najlepiej opłacanych trenerów

Serwisowe aktualności

Przedostatnia w tym roku tapeta gotowa! Zapraszamy do pobierania i komentowania. Tradycyjnie przypominamy, że terminy meczów - szczególnie meczu z Elche - mogą ulec zmianie. Inne rozmiary w godzinach późniejszych na naszym forum.

Otwieramy nowy cykl, w którym będziemy prezentować sylwetki byłych graczy Valencii oraz dalsze ich losy po odejściu z Estadio Mestalla. W pierwszym raporcie możecie przeczytać jak potoczyła się kariera Pablo Césara Aimara. Zapraszamy do lektury.

Kategoria: Komentarze redakcji | własne | Twitter | Facebook skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. pedro912.11.2013; 21:56
Posadę szefa sztabu technicznego ma objąć Rufete.