VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Guaity zatarg z Alexisem

Arkadiusz Bryzik, 04.11.2013; 22:07

Braulio

Scysja pod Madrytem

Do nieprzyjemnego incydentu, z Guaitą i Alexisem Ruano w rolach głównych, doszło w ostatnich minutach ostatniego ligowego meczu z Getafe. Sprowokowany niesportowym zachowaniem przeciwnika, walencki bramkarz z furią rzucił się na byłego obrońcę Los Ches.

Wszystko zaczęło się w ostatniej minucie doliczonego czasu. Fede Cartabia z impetem wpadł w interweniującego Moyę, który wijąc się z bólu, wymusił na arbitrze przerwę w spotkaniu. Rzut sędziowski został natychmiastowo wykonany przez graczy podmadryckiego klubu, a piłka po chwili znalazła się pod polem karnym Valencii.W akcie frustracji, po niewykorzystanej, klarownej sytuacji, Alexis upadł na kolana i chwycił się za głowę w geście niedowierzania. Choć operator kamery usilnie starał się udowodnić, że sytuacja została źle zinterpretowana przez Guaitę i emocje Alexisa odebrał jako próbę symulacji, dziennikarze Las Provincias i Marci mają pewność, że całe zajście miało miejsce z powodu rzutu sędziowskiego sprzed kilku sekund.

Tymczasem Guaita, mając pewność, że tym razem wznowienie gry należy do jego zespołu, podbiegł z pretensjami do swojego dawnego kolegi i wygarnął mu w kilku słowach, co myśli o podobnym zachowaniu. Po krótkiej sprzeczce, w której udział wzięli niemal wszyscy piłkarze obecni na boisku, sędzia postanowił ukarać żółtym kartonikiem zarówno Alexisa, jak i Guaitę.

Jeszcze po ostatnim gwizdku sędziego, Guaita nie zamierzał odpuszczać i potrzebna była interwencja kilku członków sztabu szkoleniowego, by nie doszło do niepotrzebnych przepychanek.

Zachowanie Guaity, choć heroiczne, mogło być bolesne w skutkach. Oto dowiadujemy się, że niefortunna interwencja Alvesa z pierwszej połowy wyklucza go z gry na następne dwa tygodnie. Gdyby sędzia podszedł do sytuacji bez odpowiedniego dystansu, mógł ukarać wychowanka Valencii nawet czerwonym kartonikiem, co skutkowałoby przerwą podobnej długości.

Kategoria: Ogólne | LasProvincias | Marca skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. Vicente7304.11.2013; 22:33
Vicente73Brawo Guaita! Pokazał, że zależy mu na wyniku i jest zaangażowany w grę. Zyskał u mnie od niedzielnego meczu duuuuużo sympatii i życzę mu jak najlepiej.
Alexis symulkę odstawił i sędzia tak to chyba odczytał, stąd żółty kartonik, a nie czerwony.
2. KilyVCF05.11.2013; 03:01
KilyVCFPokłócili się o to który jest mniejszym nieudacznikiem.
3. arrr05.11.2013; 08:08
arrrGuaita pokazał charakter, ale również lekkomyślność - mógł dostać w konsekwencji czerwoną. Zostalibyśmy na dwa tygodnie bez Guaity i Alvesa ;)
Cieszmy się, że skończyło się tylko na żółtej.