sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Przedmeczowa wypowiedź trenera

Opiekun Nietoperzy, Miroslav Đukić wziął udział w konferencji prasowej przed nadchodzącym spotkaniem z Espanyolem. Serb podkreślił na niej potrzebę zachowania dyscypliny taktycznej oraz wyraził wyższość gry zespołowej nad indywidualnościami.

„Espanyol to drużyna grająca szybko i intensywnie, często stosująca grę pressingiem. Nie możemy dopuścić do strat piłek, by nie narazić się na ich kontrataki, a także zdominować grę w powietrzu” – stwierdził Đukić. Ostatni element to według Serba mocna strona drużyny z El Prat, wobec tego zamierza on wystawić do gry takich piłkarzy jak Rami, Costa czy Mathieu.

„Spotkanie z Espanyolem będzie wymagające pod względem taktycznym. Przepracowaliśmy ostatni tydzień pod kątem przygotowań do tego meczu. Sądzę, iż o zwycięstwie przesądzi dyscyplina taktyczna, a nie indywidualne umiejętności” – ocenił Đukić.

„Umrę z ludźmi, którzy chcą walczyć, którzy rozumieją czym jest dobro zespołu. Konformiści i fataliści nie znajdą miejsca w prowadzonej przeze mnie Valencii. Piłkarz, który łatwo się poddaje nie jest godny gry w tym zespole; potrzebujemy zawodników z mentalnością zwycięzcy” – powiedział serbski opiekun Los Ches.

Zapytany o Vicente Guaitę, Đukić stwierdził, że „jest wciąż naszym zawodnikiem, pracuje ciężko aby wywalczyć miejsce w podstawowym składzie”. Na temat zainteresowania Arsenalu walenckim portero odpowiedział: „nie słyszałem by zamierzał tam przejść, nie przewiduję przyszłości, możemy rozmawiać o piłce, nie o plotkach”.

Na koniec, serbski szkoleniowiec wypowiedział się na temat braku Fede Cartabii w kadrze na mecz z Espanyolem: „Brak powołania wynika z mojej decyzji. Fede to młody chłopak, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z wielką piłką i musi starać się krok po kroku o miejsce w zespole oraz zrozumieć, że są tu ludzie z większym doświadczeniem od niego.”

Kategoria: Wywiady | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. Futbolplay25.08.2013; 14:11
Widzieliście tę reklamówkę biletów na Valencię z Dukiciem?

Świetna! Ja się wzruszyłem...

http://futbolplay.pl/info/857-trener-valencii-jako-budowlaniec-zagral-w-patetycznej-ale-ladnej-reklamie-swojego-klubu
2. dexter25.08.2013; 15:42
dexterDjukič jak widać znał mocne strony Espanyolu,a i tak to nic nie dało. Brakuje charakteru i poświęcenia. Za tych zawodników na pewno Djukić by nie umarł.