sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valverde: „To może być decydujący dzień”

Marcin Śliwnicki, 17.05.2013; 23:14

Trener o nadchodzącym meczu

Według szkoleniowca Valencii sobotni wieczór może okazać się decydujący w kontekście walki o czwarte miejsce i grę w Lidze Mistrzów. O 18:00 Los Ches podejmą na Coliseum Alfonso Pérez Getafe, a o 22:00 Real Sociedad rozpocznie w Andaluzji bój z Sevillą.

„To będą dwa ważne mecze, które mogą decydować o przyszłości. Spotkania będą trudne, zarówno dla nas, jak i dla Realu. Jesteśmy pozytywnie nastawieni, jedziemy po zwycięstwo. Zarówno my, jak i Sociedad gramy przeciwko podobnym zespołom, grającym ładną piłkę i wciąż walczącym jeszcze o Ligę Europejską. Nie zapominajmy też, że również Malaga nie złożyła jeszcze broni. Mają do nas pięć punktów straty, ale na pewno jeszcze się nie poddali. ” — stwierdził Valverde.

El Tixingurri skomentował również stan swoistej euforii, który zapanował po ostatnich dobrych wynikach Valencii: „To normalne. Kiedy coś jest źle, kibice nie chcą słyszeć, że jest inaczej. Są wtedy żądni krwi. Jeśli jednak wyniki są dobre, a zwycięstwa okazałe, jak ostatnie 4:0, ludzie są podekscytowani. My jednak musimy postawić się w meczu z Getafe w roli Osasuny i grać, jakbyśmy cały czas mieli 0 bramek na koncie.”

Zapytany, czy na lewej stronie obrony zobaczymy Cissokho, odparł: „Mam kilka możliwości rotacji, na tej pozycji może zagrać nawet Bernat. Wybór zależy od tego, z kim gramy i od dyspozycji piłkarza. Guardado i Cissokho to zupełnie inni zawodnicy, pasujący do innej taktyki. Trzeba się cieszyć, że mamy ich obu, a ja postaram się wybrać najlepiej dla Valencii.” — powiedział Valverde.

Podczas konferencji nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o nowy kontrakt szkoleniowca: „To jest pytanie, które powtarza się od wielu tygodni. Nic nie powiem.” Valverde dodał też, że to pytanie wydaje się być „absurdalne” zważywszy na fakt, że wszystko zależy od projektu sportowego, który zostanie przedstawiony w poniedziałek.

„Jeśli wygramy, w poniedziałek zobaczymy na całym świecie manifestacje, które będą się domagać pozostawienia trenera na stanowisku i przedłużenia umowy Albeldy.” — żartobliwie zakończył konferencję El Tixingurri.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (0)

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy.