sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Nowy kontrakt w tym tygodniu?

Marcin Śliwnicki, 07.05.2013; 19:03

Co dalej z Jérémy’m Mathieu?

Jak pisaliśmy wcześniej Francuz dostał od włodarzy klubu ofertę przedłużenia wygasającej w czerwcu 2014 roku umowy. Obrońca poprosił jednak o dodatkowy czas na podjęcie decyzji. Teraz pojawiły się głosy, że owa decyzja ma zapaść w najbliższych dniach.

Powodem prośby Jérémy’ego była chęć dokładnego przemyślenia wszystkich aspektów jego dalszej kariery i omówienia ich z rodziną. Konkrety mogą pojawić się już w tym tygodniu, kiedy to mają spotkać się Braulio i agent piłkarza. Nowy kontrakt miałby obowiązywać do końca czerwca 2016 roku. Możliwe jednak, że piłkarz po raz kolejny odroczy decyzję, tym razem do momentu, kiedy poznamy nowego prezydenta klubu.

Poprzednie spotkanie zostało odwołane po tym jak Mathieu dowiedział się jakie są proponowane warunki umowy. Według poprzedniego projektu piłkarz miał zarabiać niewiele więcej niż obecnie. Wywołało to niezadowolenie Francuza, gdyż w związku ze wzrostem opodatkowania zarobków zagranicznych piłkarzy w Hiszpanii zawodnik liczył na większą podwyżkę.

Dla samego piłkarza ważna jest nie tylko opinia jego rodziny. Wpływ na decyzję ma również jego wiek. Jérémy liczy się z tym, że w październiku skończy 30 lat. Jest to aspekt, który może mieć znaczenie przy długości podpisywanej umowy. Jednak pomimo różnych wątpliwości oraz ofert z klubów takich jak Monaco, Milan, Lazio czy Schalke piłkarz cały czas podkreśla, że dalej chciałby reprezentować barwy Los Ches.

„Chciałbym zostać, czujemy się tu z rodziną bardzo komfortowo. Jeśli jednak moja przeprowadzka ma poprawić sytuację ekonomiczną klubu, odejdę.” — stwierdził Francuz. Włodarze Valencii są świadomi rosnącej wraz z jego dobrymi występami wartości obrońcy. Jeśli więc pojawi się dobra oferta, być może klub zdecyduje się jednak na transfer.

Kategoria: Ogólne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (7)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS07.05.2013; 19:18
LukasZ_NS"Jeśli jednak moja przeprowadzka ma poprawić sytuację ekonomiczną klubu, odejdę.” — stwierdził Francuz. " - może w końcu odejdzie, bo przeważnie ten kto wypowiada te słowa o poprawie sytuacji ekonomicznej klubu odchodzi :D
2. MSatoPL07.05.2013; 19:19
MSatoPLCo się tyczy Mathieu... dopiero w tym sezonie zaczął jakkolwiek lepiej grać (sporo brakuje do tego co prezentował w Touluse czy ostatnim sezonie w Sochaux),wiele mu brakuję i jest dość wiekowy, szczerze wątpię, by poprawił umiejętności ale skoro trzymamy wiecznie niespełnionego Ricardo w zespolę to zapewne i Jeremy`emu dadzą kontrakt... na początku jego kariery na Mestalla miałem nadzieję na obsadę prawej strony, ale wyszło jak wyszło, przekfalifikowany na środkowego obrońcę kosztem Ruiz`a...jak dla mnie oddać go komukolwiek kto chciałby zapłacić te 2-3 mln , bo niestety ale bądźmy szczerzy,więcej wart to Mathieu nie jest...
3. KempesVCF07.05.2013; 19:32
KempesVCFWartość 9 mln euro. Przy wygasającym kontrakcie (w przypadku braku przedłużenia) można spokojnie 5 do 6 mln sobie życzyć. Skoro go chcą, to zapłacą.
4. MSatoPL07.05.2013; 19:52
MSatoPLNie sądze , by ktoś dał za niego nawet te 5-6 mln mimo iż kontrakt wygasa mu za rok... bądźmy realistami to nie jest jakiś choćby Sagna czy Maicon(oboje w tym sezonie żenująco niski poziom ale mimo wszystko dawna klasa)... to Mathieu...który nie jest i nie będzie "wirtuozem"...
5. caldinho08.05.2013; 01:53
caldinhomsato: Piszesz GŁUPOTY! Nie masz prawa wypowiadać się o naszym jeźdźcu bez głowy, krytykować go, wyrażać o nim opinię, prognozować jak będzie grać w przyszłości czy wyceniać, ponieważ... według mnie w życiu nie widziałeś jak Mathieu gra. Skąd mój wniosek? A to stąd, iż napisałeś, że Jeremy jest prawym obrońcą. Mam pewność, że ta pomyłka nie wynika z roztargnienia, bo porównałeś Francuza do dwóch innych prawych obrońców. I po co było się mądrzyć? :D
6. MSatoPL08.05.2013; 12:08
MSatoPLcaldinho-Mathieu grał w Touluse na prawej obronie ;) rzadko grywał na lewej dlatego tak go porównałem , porównałem go do obrońców którzy w swojej karierze grywali również na lewej stronie defensywy.I niestety ale mam prawo go oceniać , ponieważ co 3 miesiące jestem w Hiszpanii... i chodzę na mecze (nie chwalę się!Sytuacja rodzinna tego wymaga bym tam był,a nie mam zmaiaru odmawiać sobie wydania pieniędzy na bilet na Mestalla gdy mam takową okazję) Widziałem jego grę i znam jego wartość więc chyba Ty nie wiesz o czym mówisz ;) To nie było roztargnienie,a prawda ;) Mathieu w Sochoaux grał jako lewy obrońca , w Touluse jako prawy obrońca lub lewy pomocnik rzadko jako LEWY OBROŃCA! Nie znasz widzę tematu patrząc przez pryzmat jego gry w naszych barwach ;)
7. MSatoPL09.05.2013; 11:21
MSatoPLsprawdźcie to ;) http://futbol.pl/node/459533

Barcelona zainteresowana Mathieu ;) więc można wyłudzić te 9mln za 29-letnie wciąż drewno ;)