sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Wczoraj zakończył się termin licytacji pierwszej części przeznaczonego na sprzedaż Estadio Mestalla. Nie osiągnięto ceny wywoławczej - 90 mln euro za 2.300 metrów kwadratowych powierzchni obiektu, od strony ulicy Juana Reglá. Jako, że gotówka ze sprzedaży obecnego stadionu ma w znaczącym stopniu pokryć koszta budowy Nuevo Mestalla, na niecodzienny krok zdecydował się prezydent Valencii, Juan Soler...

Soler postanowił bowiem sam kupić pierwszą część podlegającemu parcelacji obiektu za ustaloną kwotę 90 mln euro. Zapowiedział też, że to samo uczyni z pozostałymi czterema przeznaczonymi na sprzedaż częściami Estadio Mestalla, jeśli nie znajdzie się na nie żaden nabywca - wykupi je za cenę wywoławczą, aby nie narażać całego przedsięwzięcia budowy Nuevo Mestalla.

Na terenie przeznaczonego do zburzenia Estadio Mestalla stanąć ma osiedle złożone z maksymalnie 16 bardzo okazałych i nowoczesnych bloków, mieszczących w sumie 660 mieszkań - dlatego też nabywca terenu zmuszony będzie nie tylko zapłacić za posesję, ale i wznieść drogi dojazdowe, całą infrastrukturę i same budynki, co wydatnie podnosi koszta całej inwestycji. Atrakcyjny teren, historyczne miejsce i widoki na spore zyski z przedsięwzięcia co prawda przyciągnęły inwestorów, lecz żadne przedsiębiorstwo budowlane nie podjęło się licytacji obiektu, uważając cenę wywoławczą za nadmiernie wygórowaną. Prace nad całością zaczną się oczywiście nie wcześniej, jak po przeprowadzce klubu na nowy obiekt przy Alei Kortezów.

Decyzja Solera nie oznacza jednak, że prezydent Valencii widzi się w roli inwestora budowlanego - ogłosił on natychmiast, że wykupiona przez niego część Estadio Mestalla zostanie ponownie wystawiona do licytacji z taką samą ceną wywoławczą, a inwestorzy mają czas do namysłu do 30 listopada. I jeśli uzyska za nią więcej niż 90 mln euro, nadwyżkę przekaże klubowej kasie.

Kategoria: Ogólne | Las Provincias. skomentuj Skomentuj (9)

KOMENTARZE

1. Ulesław20.09.2007; 12:34
UlesławZaiste majętny to musi być człowiek, nie ma co...
2. VCFAN20.09.2007; 12:39
A ja troche nie na temat - wiecie co odpisala mi tvp na pytanie dlaczego puszczaja tylko mecze wybranych druzyn i czemu od ponad roku nie puscili valencii?
Odpowiedzieli tak:
Witamy
Będzie dokładnie tak samo jak w poprzednim sezonie, czyli:
- TVP ma prawa do transmisji w TVP 2 jednego meczu LM w każdej kolejce
oraz do skrótów ze wszystkich spotkań emitowanych w dni meczowe po 23:00
i retransmisji wszystkich spotkań po 48-godzinach w kanale TVP Sport
- TVP ma prawa do meczów polskich zespołów w Pucharze UEFA (planowane
transmisje w TVP 2) oraz transmitowania meczów od 1/4 finału (także TVP 2)
Pozdrawiam

Czyli pewnie jak przed rokiem bedzie:P
3. Ulesław20.09.2007; 12:50
UlesławCzyli troche jakby nie na temat ;]
Stała formułka zapewne, wysyłana przez jakiegoś robota. ;)
Mogłeś napisać, że kibice Valencii przestaną płacić abonament ;)
4. Tapczan20.09.2007; 12:51
Senior Soler ma kase. Jego tłusty tyłek wyceniany jest przez Forbes na jakieś 1,4 miliarda dolarów, ale problem w tym, ze jego synalek, a prezydent naszego klubu odizolowany został od rodzinnych interesów i pieniędzy. Juan Soler nie znajduje się w zarządzie Grupo Bautista Soler, a klub dostał chyba tylko po to, by nie wtrącał się do "poważnych" inwestycji. Jak kiedyś mówiłem, jego plan budowy stadionu stoi na bardzo chwiejnych podstawach i nie zdziwiłbym się, gdyby stary Soler musiał do tego interesu dopłacić.
5. Gajos20.09.2007; 12:53
GajosSoler to musi mieć kase
6. pedro120.09.2007; 12:56
Trzeba to dopowiedzieć jasno: nie uzyskano wywoławczej ceny, bo żadna firma nie stanęła do przetargu. Wątpię, aby do listopada coś się zasadniczo zmieniło.
Budzi to mój niepokój, gdyż jeśli nie będzie chętnych na działki po wywoławczej, minimalnej dla projektu cenie, budowa nowego stadionu i spłata długów staną się problematyczne.
Soler chyba nie przeprowadził właściwie feasibilty study - a więc analizy opłacalności inwestycji, skoro już na samym początku taki niewypał.
7. pedro120.09.2007; 12:59
Połknęło mi 1 literę: feasibility study.
8. Desultory20.09.2007; 14:21
Soler wydaje miliony...
Jakich byśmy piłkarzy mieli za te skromne 90 mln??? Aż strach pomyśleć. Sytuacja może troszkę przypomina Polskę. Niby jest już ustawa podpisana przez seniora Kaczyńskiego, ale całość ma również chwiejne nogi. Dosłownie i w przenośni.
Ps. Właśnie sobie policzyłem ile musiałbym zarabiać na 90 mln euro, żeby wziąć udział w przetargu. Uwaga:
8142 lata. Chyba nie dam rady.
9. timmy_the_turtle20.09.2007; 14:29
Być może - feasibility study nie przechodził ale pokazał serce dla klubu - a jak nikt nie wykupi tych terenów to z czynszów może mu sie zwróci za jakieś 8142 lata :P