VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Valverde: „Martwi mnie tyle pytań o nową umowę”

Marcin Śliwnicki, 30.03.2013; 16:41

Konferencja z udziałem trenera

Manuel Llorente odwiedził zespół trenujący w Patternie. Po jednym z treningów rozmawiał z piłkarzami oraz Ernesto Valverde. To spowodowało wysyp pytań dziennikarzy odnośnie przyszłości szkoleniowca, który nie ukrywa, że ta sytuacja trochę go martwi.

Rozmowa Llorente ze szkoleniowcem trwała ok. 10. minut. Panowie rozmawiali na płycie boiska w Miasteczku Sportu, a w międzyczasie prezydent witał się z piłkarzami schodzącymi do szatni. Sytuacja nie uszła uwagi dziennikarzy, którzy zaczęli wypytywać Valverde o przebieg rozmowy jeszcze w drodze na konferencję. Wyraźnie niezadowolony trener odparł tylko: „Tak, rozmawialiśmy o mnie. Nie padły jednak żadne konkrety”.

Już w sali konferencyjnej jeszcze raz powrócił temat nowej umowy, jednak i tym razem El Tixingurri nie był zbyt rozmowny: „Martwi mnie, że pytacie o to tak często, bo niejako nakładacie na mnie obowiązek przedłużenia umowy. Rozumiem, taka jest rola mediów, ale skupiamy się na niedzielnym meczu, to jest teraz najważniejsze.” Zapytany, kiedy będzie właściwa chwila aby zająć się tą sprawą zakończył temat: „Nie wiem.”

Druga część konferencji dotyczyła spotkania przeciwko Atlético. Spytany, czy obawia się Falcao, Valverde odparł: „Falcao uznawany jest za największą gwiazdę, ale Atlético to nie tylko on. To przede wszystkim bardzo silna drużyna, która ma wiele atutów. Postaramy się wszystkie zneutralizować. Nie możecie zapominać, że w ataku gra u nich jeszcze choćby Diego Costa, który też jest świetnym piłkarzem. Ma bardzo dobrą technikę i będzie stanowił duże zagrożenie.”

„Matematycznie zajęcie trzeciego miejsca jest możliwe, ale jesteśmy realistami. Mamy 15 punktów straty do drużyny z Madrytu i o podium będzie bardzo ciężko. Oczywiście, jeśli wygramy w niedzielę, strata zmaleje do 12. „oczek”. Będziemy walczyć, ale skupiamy się jednak na zajęciu czwartej lokaty. Damy z siebie maksimum tego co mamy, aby osiągnąć cel.” — powiedział szkoleniowiec.

„Atlético ma duszę, są naprawdę zgraną drużyną. Simeone zrobił dla nich bardzo wiele dobrego. Nie są zespołem, który długo utrzymuje się przy piłce, ale za to wychodzą do kontrataków z zabójczą szybkością.” — Valverde odniósł się do najbliższego rywala Valencii. Swoją opinię wyraził również o nadchodzącym meczu: „Wiedzieliśmy, że będziemy musieli radzić sobie bez Feghouli’ego i Rami’ego, ale wkurza mnie, że ze składu wypadł jeszcze Soldado. Nie będę ukrywał, że jest to znaczące osłabienie.”

Na sam koniec Valverde zapytany został o atmosferę w szatni: „Jest zdecydowanie lepsza, niż kiedy tu przychodziłem. Wiadomo, że jeśli poprawiają się wyniki, to samo dzieje się z atmosferą. Z kolei dobra atmosfera pomaga odnosić zwycięstwa. Mam zaufanie do chłopaków i cieszę się, że odwdzięczają się tym samym.”

Kategoria: Wywiady | LasProvincias skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. pajacyk04.04.2013; 14:22
pajacykNo mam nadzieję, że Valverde jednak podpisze nowy kontrakt i że ten kontrakt będzie przynajmniej 2-letni…