VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

„Nie trzeba zmuszać Soldado do występu na Calderón”

Marcin Śliwnicki, 27.03.2013; 23:27

Brazylijczyk o możliwości gry na szpicy

Jonas Gonçalves Oliveira zabrał głos w sprawie ewentualnego występu Roberto Soldado przeciwko Atlético. „Spokojnie mogę zagrać jako wysunięty napastnik” — powiedział Brazylijczyk. Piłkarz jest zdania, że Hiszpan powinien spokojnie się wyleczyć i nie ryzykować występu w niedzielnym spotkaniu.

Jonas wyjaśnił, że lepiej nie wystawiać Soldado przeciwko Madrytczykom „na siłę”. Dodał też, że jeśli Nelson Valdez będzie się czuł zmęczony po występie w kadrze narodowej, on zgłasza się na ochotnika do gry na pozycji „dziewiątki”: „Spokojnie mogę zagrać jako wysunięty napastnik, jestem przyzwyczajony do pozycji ofensywnego pomocnika, ale nie sprawi mi to większej różnicy.”

„Roberto mówi, że odczuwa jeszcze delikatny ból. Teraz jest decydujący moment sezonu i trzeba być przygotowanym do gry na 100%, żeby nie osłabić zespołu w następnych spotkaniach. Jeśli nie jest pewny, niech lepiej nie gra w Madrycie, a będzie zdrowy w następnych dziewięciu meczach. Jest dla nas bardzo ważnym zawodnikiem i przyda nam się w pełni sił. Z nim mamy większe szanse na wygrywanie spotkań” — powiedział Brazylijczyk.

Piłkarz przyznał też, że bardzo cieszy go poprawa oceny jego gry przez kibiców: „Jestem coraz szczęśliwszy, bo wszystko idzie w dobrym kierunku. Dzięki Bogu, moja gra się poprawiła i oby tak do końca sezonu.” — zakończył. Co ciekawe, jak zauważyli statystycy, Jonas grając na pozycji „dziewiątki” nie strzelił w obecnym sezonie ani jednego gola, nie zanotował też żadnej asysty.

Kategoria: Wywiady | LasProvincias skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. kubastepniak2228.03.2013; 11:03
Ostatnio jest bardzo skuteczny więc jestem za.
2. boczo28.03.2013; 18:48
boczoJak dla mnie ok niech gra tylko żeby nie psuł akcji jak w pierwszym z 3 meczy z Realem :)
3. fischerVCF28.03.2013; 21:29
fischerVCFNo przecież na tej pozycji grał w Brazylii i uważam, ze gdyby u nas tez na niej grał byśmy mieli z niego wiecej pozytku