sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Raport Medyczny (5)

Marcin Śliwnicki, 27.03.2013; 23:23

Powroty na Calderón?

Dobre wieści płyną do nas z Walencji. Roberto Soldado, pomimo komplikacji, powinien zdążyć z rehabilitacją do niedzieli. Również Pablo Piatti i David Albelda prawdopodobnie będą do dyspozycji trenera na mecz z Atlético. Ponadto uraz Tino Costy okazał się na szczęście niewielki i nie przerwał cyklu treningowego.

ROBERTO SOLDADO — w trakcie meczu z Betisem Sevilla napastnik musiał zostać zmieniony w 52. minucie pojedynku, a wstępne doniesienia mówiły o skręceniu kostki. Na szczęście skończyło się tylko na mocnym i bardzo bolesnym stłuczeniu. W trakcie rehabilitacji nastąpiły niespodziewane komplikacje, gdyż Hiszpan zbyt mocno obciążył nogę podczas ćwiczeń na siłowni. Powód? Zawodnik tak pali się do występu przeciwko Los Colchoneros, iż chcąc przyspieszyć leczenie zrobił coś dokładnie odwrotnego.

Jeszcze przed feralnym treningiem sam zainteresowany mówił: „Obrzęk zszedł już z kostki całkowicie i mam nadzieję zagrać w Madrycie”. Choć po pechowym treningu w nodze znów pojawił się ból, lekarze uspokajają — Soldado powinien być gotów do gry na Calderón, a sam piłkarz również jest dobrej myśli. Napastnik codziennie ćwiczy z fizjoterapeutą, jest ponadto poddawany zabiegom magnetoterapii.

PABLO PIATTI, DAVID ALBELDA — pierwszą część wtorkowego treningu przepracowali z zespołem, jednak w połowie zajęć zdecydowano, że zawodnicy dokończą je indywidualnie. Był to jednak zabieg czysto profilaktyczny i obaj prawdopodobnie będą gotowi na niedzielny mecz. Zwłaszcza prawdopodobny wydaje się występ filigranowego skrzydłowego, który może zastąpić zawieszonego za kartki Feghouliego.

Przypomnijmy, że Il Capitano doznał kontuzji w trakcie starcia z… Adilem Ramim. Zajście miało miejsce podczas rozgrzewki przed meczem z Betisem, a Albelda uszkodził w nim mięsień przywodziciela. Argentyńczyk zaś nabawił się urazu podczas treningu, kiedy to naderwał… tak, zgadliście, mięsień przywodziciela.

TINO COSTA — w przypadku środkowego pomocnika Los Ches sytuacja była bardzo zaskakująca, gdyż w trakcie jednego z treningów zawodnik zgłosił, że „odczuwa dyskomfort w lewej kostce”. Było to o tyle dziwne, że nie doszło do żadnego starcia między nim, a kimkolwiek innym. Już następnego ranka sztab mógł jednak odetchnąć z ulgą, gdyż jeszcze przed zajęciami Tino oznajmił: „Ból przeszedł i nie ma już chyba powodów do niepokoju”.

Regularnie staramy się aktualizować nasz Raport Medyczny. Właśnie tam informujemy o najnowszych doniesieniach odnośnie zdrowia piłkarzy Valencii. Zapraszamy do systematycznego przeglądania podstrony.

Kategoria: Raporty Medyczne | własne | SuperDeprote skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. kubastepniak2228.03.2013; 11:00
Super, że na Atletico wszyscy będą gotowi.

AMUNT VALENCIA
2. kubastepniak2228.03.2013; 11:01
Super, że na Atletico wszyscy będą gotowi.

AMUNT VALENCIA
3. Jarunio28.03.2013; 11:57
JarunioNo nie wszyscy, kilku jest zawieszonych.