VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ciężkie zadania przed internacjonałami

Krystian Porębski, 18.03.2013; 16:41

Jak poza Valencią spiszą się "Nietoperze"?

Nadchodzi koniec marca, więc czas na przerwę związaną z reprezentacjami. Powołania do drużyn narodowych otrzymało pięciu Blanquinegros. Prócz tego w reprezentacji U-21 Hiszpanii zagra Sergio Canales.

Szczęśliwcami, którzy otrzymali powołania są Andres Guardado, Joâo Pereira, Éver Banega, Sofiane Feghouli i Nelson Haedo Valdez. Mimo wcześniejszych doniesień, w reprezentacji Francji zabrakło miejsca nie tylko dla Jeremy'ego Mathieu - co nie koniecznie musi wzbudzać zdziwienie, natomiast wobec ostatniej formy francuskich obrońców dziwić może brak powołania dla Adila Ramiego. Jak pokazał Francuz w ostatnim meczu z Betisem, po kontuzji nie widać już śladu.

Tak czy siak, Ernesto Valverde musi mieć niezły ból głowy. Pech nie opuszczał ostatnio Valencii, zwłaszcza jeśli chodzi o kontuzje. Sytuacja zdaje się być zażegnana, kolejni defensorzy wracają do gry, natomiast przed zawodnikami wyjeżdżającymi na reprezentacje stoją trudne zadania. Wszyscy będą musieli dawać z siebie 110%, a jak wiemy, wtedy nie trudno o kontuzje.

Reprezentacja Meksyku z Guardado w składzie najpierw zagra w San Pedro z Hondurasem, a następnie poleci do Stanów Zjednoczonych. Reprezentacja Argentyny zagra z Boliwią i Wenezuelą. Pierwszy mecz odbędzie się w La Paz, miejscu które jest bardzo trudne dla przyjezdnych, ze względu na wysokosć nad poziomem morza. Paragwaj z Valdezem w składzie zmierzy się z nieobliczalnym Urugwajem i Ekwadorem. Teoretycznie najprostsze zadanie stoi przed João Pereirą - jego Portugalia zmierzy się z Izraelem i Azerbejdżanem. Jak jednak chyba każdy kibic wie - spotkania z tym reprezentacjami na ich terenie, zawsze wiążą się z pewnym niebezpieczeństwem.

Sofiane Feghouli i kadra Algierii także, przynajmniej teoretycznie, powinna poradzić sobie z drużyną z Beninu. Po nie do końca udanym Pucharze Narodów Afryki, sytuacja trenera Halihodzicia jest jednak niepewna i ekipa nie może sobie pozwolić na żadne potknięcie. Szansę dostał także wracający do dobrej formy Sergio Canales. Wiecznie młody Hiszpan otrzymał powołanie do reprezentacji U-21, która rozegra mecze towarzyskie. Będzie to przygotowanie do czerwcowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Hiszpania w grupie zmierzy się z bardzo silnymi rywalami - Rosją, Niemcami i Holandią.

Kategoria: Reprezentacje | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. bartexb18.03.2013; 16:51
bartexb"Portugalia zmierzy się z Izraelem i Azerbejdżanem. ... spotkania z tym reprezentacjami na ich terenie, zawsze wiążą się z pewnym niebezpieczeństwem." Pewne niebezpieczeństwo w Izraelu zawsze panuje :D
2. KempesVCF18.03.2013; 16:51
KempesVCFHiszpanie? :(