VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Raport Medyczny (4)

Marcin Śliwnicki, 17.03.2013; 15:10

Szpital w Valencii

Mieli chyba rację Ci, którzy mówili o klątwie ciążącej nad Valencią. Czwartkowego treningu nie dokończył Piatti, podczas rozgrzewki przed meczem z Betisem urazu nabawił się Albelda, a w trakcie samego spotkania kontuzji doznał Soldado.

PABLO PIATTI — smutne i ciekawe jednocześnie jest to, że kolejny raz w przypadku piłkarza Los Ches nie wytrzymał mięsień, tym razem przywodziciela. Jeszcze bardziej intryguje fakt, że kontuzja znów dotyczy prawej nogi. Powracają więc pytania o okres przygotowawczy do sezonu i sposób, w jaki został przepracowany.

Przeprowadzone w sobotę badania potwierdziły, że rozbrat piłkarza z boiskiem potrwa przynajmniej 2 tygodnie, wszystko zależy jednak od tempa, w jakim przebiegać będzie rehabilitacja. Przypomnijmy, że Piatti w tym sezonie rozegrał ledwie 16 spotkań, na boisku spędziwszy 924 minuty, co daje niecałe 58 minut na mecz (wszystkie rozgrywki). Argentyńczykowi udało się zdobyć jedną bramkę.

ROBERTO SOLDADO — zaskakująca zmiana nastąpiła w 52. minucie meczu przeciwko Betisowi, kiedy „Żołnierza” zastąpił Nelson Valdez. Jak się później okazało Hiszpan doznał urazu, czego nie wychwyciły telewizyjne kamery. Napastnik prawdopodobnie skręcił kostkę.

DAVID ALBELDA — ten przypadek jest na tyle pechowy, że można by nazwać go „kontuzją miesiąca”. Podczas rozgrzewki przed sobotnim meczem z Verdiblancos pomocnik zderzył się z… Adilem Ramim. Uderzenie było na tyle silne, że Il Capitano nie był w stanie zagrać. „Był już rozgrzany, przewidywałem go do gry i wtedy to się stało” — komentuje całe zajście Valverde.

Na razie nie wiadomo ile potrwa przerwa Soldado i Albeldy, informacje będziemy starali się przekazywać na bieżąco.

JOÃO PEREIRA, ADIL RAMI — obrońcy w meczu z Betisem zaliczyli powrót na boisko, obaj rozegrali pełne 90 minut.

RICARDO COSTA — Portugalczyk cierpi na skurcz mięśnia dwugłowego uda prawej nogi. Jeśli obędzie się bez komplikacji prawdopodobny wydaje się powrót obrońcy na mecz z Atlético Madryt.

VÍCTOR RUIZ — kolejny ze środkowych obrońców, którego w ostatnim czasie z gry wyłączył uraz mięśnia. Sytuacja Hiszpana jest jednak najpoważniejsza i raczej nie zdąży od wyleczyć się na spotkanie przeciwko Rojiblancos.

Regularnie staramy się aktualizować nasz Raport Medyczny. Właśnie tam informujemy o najnowszych doniesieniach odnośnie zdrowia piłkarzy Valencii. Zapraszamy do systematycznego przeglądania podstrony.

Kategoria: Raporty Medyczne | własne | SuperDeporte skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. kOst17.03.2013; 16:01
kOstNie wydaje się wam, że Ricardo cały czas boli ta noga? Ma jakieś dziwne skurcze, osobiście pamiętam jak wchodził w meczu z Realem i po minucie już leżał. Oby nie skończyło się jakimś poważnym urazem.
2. Jarunio17.03.2013; 17:13
JarunioDobrze ze tylko Albelda doznal w tym starciu urazu i oszczedzil Ramiego, bo bez francuza juz moglo nie byc tak kolorowo.