VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Raport Medyczny (3)

Marcin Śliwnicki, 12.03.2013; 10:22

Ostatni środkowy obrońca kontuzjowany!

Czarne chmury zebrały się nad formacją obronną Valencii. Ostatni zdolny dotychczas do gry środkowy defensor, Víctor Ruiz, doznał urazu. Być może jednak „Nietoperze” nie będą musiały radzić sobie bez stoperów — w środę do treningów z drużyną mają wrócić Rami i Costa!

VÍCTOR RUIZ — kłopoty Hiszpana zaczęły się już w 29. minucie wyjazdowego spotkania z Athletic, kiedy to próbował zablokować byłego piłkarza Blanquinegros, Aritza Aduriza. Po akcji Ruiz od razu usiadł na murawie i poprosił o zmianę. Stało się jasnym, że nie dokończy spotkania. Z braku alternatywy jego miejsce zajął weteran, David Albelda.

Całemu zamieszaniu winny jest, ostatnio popularny w drużynie Los Ches, uraz mięśniowy. Ujawniło to wstępne badanie przeprowadzone jeszcze na płycie boiska. Dokładniejszą diagnozę będzie można postawić po badaniach, które w najbliższych dniach przejdzie Hiszpan. Wstępne przypuszczenia mówią o naderwaniu mięśnia prostego uda. Ewentualna absencja spowodowana takim urazem potrwałaby ok. trzech tygodni.

Plaga urazów mięśniowych spowodowała, że zaczęły się pojawiać pytania o okres przygotowawczy — czyżby Mauricio Pellegrino przesadził z przedsezonowym obciążeniem piłkarzy? Bardziej zabobonni tłumaczą obecną sytuację klątwą. Jedno jest pewne, ze wszystkich obrońców w składzie Valencii kontuzji w tym sezonie nie odnotowano tylko u Aly’ego Cissokho i Antonio Barragána.

ADIL RAMI, RICARDO COSTA — być może już na środowym treningu zespołu pojawią się obaj stoperzy, którzy dotychczas trenowali indywidualnie. Więcej o ich stanie zdrowia można przeczytać w poprzednim Raporcie.

Regularnie staramy się aktualizować nasz Raport Medyczny. Właśnie tam informujemy o najnowszych doniesieniach odnośnie zdrowia piłkarzy Valencii. Zapraszamy do systematycznego przeglądania podstrony.

Kategoria: Raporty Medyczne | własne | LasProvincias skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. LukasZ_NS12.03.2013; 15:59
LukasZ_NSJak to Cissokho nie miał kontuzji?:>
2. szelos12.03.2013; 16:12
szelosCissokho pauzował za kartki ;)
3. Vicente7314.03.2013; 14:43
Vicente73Cissokho i Barragan graja mniej, niz pozostali defensorzy, stąd być może jeszcze nie złapali kontuzji. Tak czy inaczej, ciekawa sytuacja i warta przeanalizowania, bo jest ewenementem, by niemal wszyscy obrońcy na dzień dzisiejszy mieli kontuzje.