sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Miguel Angel Ruiz na stanowisku dyrektora sportowego Valencii zastąpił Amedeo Carboniego, który nie potrafił i nie chciał znaleźć wspólnego języka z Quique Sanchezem Floresem oraz zawodnikami Ches. Zadanie postawione przed nim było niezwykle jasne - wespół z trenerem miał stworzyć najlepszą w Hiszpanii drużynę. Mimo porażki w inauguracyjnym spotkaniu Ruiz jest przekonany, że to Valencia będzie największym zwycięzcą rozpoczętego niedawno sezonu.

Nareszcie zakończyłeś pracę z dala od drużyny. Zadowolony jesteś z tego, co zrobiłeś?

Wierzę, że jesteśmy najsilniejszą drużyną w całej Hiszpanii i pragnę dodać, że mówię to obiektywnie. Dorównać są nam w stanie raptem cztery zespoły: Real Madryt, Barcelona, Sevilla oraz Atletico. Mocna może być także Zaragoza, która przy odrobinie szczęścia ma szansę namieszać w czołówce.

Porozmawiajmy o zespole. Na początek bramkarze.

W naszej drużynie to bardzo mocna pozycja. Mamy bardzo doświadczonego Canizaresa, niezwykle ambitnego Hildebranda oraz równie solidnego Morę.

Co powiesz o obronie?

Uważam, że nasza defensywa ma wiele zalet. Wymienię chociażby jej doświadczenie, siłę, szybkość. Należy pamiętać, że jest kilku bardzo perspektywicznych obrońców.

W ataku natomiast wygląda na to, że wszystko zależy od Villi.

Nie ukrywam, że Villa stanowi zagrożenie dla każdego golkipera. Jest szybki, posiada intuicję cechującą najlepszych snajperów, potrafi także cofnąć się po piłkę do tyłu. Ma wspaniałe uderzenie i w każdym spotkaniu prezentuje się bardzo dobrze, nawet jeśli nie zdobywa bramki.

Co powiesz o Silvie?

To równie wspaniały zawodnik, jego gra wywiera na obserwatorach ogromne wrażenie. Może i kieruję się emocjami, ale moim zdaniem dzisiaj trudno znaleźć zawodnika, który ma taki ogromny talent i taką wspaniałą osobowość. Za kilka lat będzie najlepszym piłkarzem świata.

Będziesz musiał podjąć decyzję, czy chcesz dalej współpracować z Quique Sanchezem Floresem, którego kontrakt wygasa wraz z końcem sezonu.

Nie tyle podjąć decyzję, ile zdać sprawozdanie z naszej współpracy w Radzie Nadzorczej i powiedzieć, jak ją dalej widzę. Jednak decyzja w żadnym wypadku nie należy do mnie ani ode mnie nie zależy.

A jeśli miałbyś powiedzieć dzisiaj, czy uważasz, iż Quique dalej powinien być trenerem, to co byś powiedział?

W tej chwili trudno mi cokolwiek powiedzieć. Jesteśmy dopiero co po okresie przygotowawczym i dopiero rozpoczynamy sezon. Mam nadzieję, że owocny w sukcesy. Jak na razie jestem zbyt krótko w drużynie, by wypowiadać się w tak ważnych sprawach.

Kategoria: Wywiady | AS skomentuj Skomentuj (3)

KOMENTARZE

1. pedro111.09.2007; 10:42
Valencia będzie najsilniejszą drużyną jeśli zdobędzie mistrzostwo. Do tego czasu można dywagować bez końca. Same nazwiska nie grają.
Zgadzam się z Ruizem przede wszystkim co do Silvy. Trafiła się nam prawdziwa perełka.
2. Gajos11.09.2007; 14:20
Gajosno tak nie ma co ukrywać Silva to solidny zawodnik
3. pedro111.09.2007; 14:37
Gajos, solidny zawodnik to np. Angulo.
Silva jest fantastycznym piłkarzem.
Podkreślę przy okazji jedną znaną prawdę: jest wielu b.utalentowanych piłkarzy, ale bez ciężkiej pracy, odpowiednich cech charakteru nawet największy talent nie pomoże.