sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

José Luis Oltra: „Chcemy sięgnąć po trzy punkty”

Zdzisław Lewicki, 26.08.2012; 18:19

Przedmeczowe wypowiedzi

43-letni trener urodzony nieopodal Walencji wierzy w swoją drużynę. Deportivo pewnie powróciło do Primera División, jednak przed sezonem straciło mnóstwo punktów na wyjazdach. „Trzeba wiedzieć jaką taktykę wybrać na dany zespół” – przekonuje Oltra.

Carlos Marchena, o nowym trenerze

Wniesie charakter, który posiadał będąc jeszcze piłkarzem; wprowadzi porządek, dyscyplinę i będzie się starał grać dobrze. Spędziłem tutaj mnóstwo czasu, przyjmowano mnie bardzo dobrze, jednak tym razem przyjeżdżam ubrany w inną koszulkę. Będę bronił innych barw i – kiedy jesteśmy na boisku – trzeba zapomnieć o tym wszystkim.

José Luis Oltra

Chcemy sięgnąć po trzy punkty. Wyzwaniem jest podjęcie rywalizacji, musimy pokazać się z najlepszej strony, ponieważ gramy na trudnym terenie przeciwko wymagającemu rywalowi. Rywalowi, którzy przez trzy sezony z rzędu zajmował miejsce na podium; rywalowi, który jest liderem tej innej ligi. To drużyna, która rokrocznie jest odnawiana. Wczoraj czytałem, że dali siedem milionów za Cissokho. Zmienili trenera, ale to silny klub.

Drużyna powinna przystosować się do okoliczności. Najlepiej byłoby powtórzyć występ sprzed tygodnia, jednak wiem, że oponent może na to nie pozwolić. Czy będziemy grali kontratakiem? Cóż, może należy postawić na kontratak, może na posiadanie piłki, a może na prostą grę. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jaką taktykę wybrać na dany zespół.

Cieszę się, że znowu zobaczę Andrésa, mogę jedynie podziękować za wspaniałe rzeczy, jakich dokonał w poprzednim sezonie i oddanie dla drużyny mimo wiedzy, że wkrótce odejdzie. Był jednym z tych, który potrafią wiele zdziałać. W niedzielę życzę mu jak najlepiej, ponieważ na to zasługuje.

Mauricio Pellegrino

Musimy wygrać, jednak powinniśmy myśleć o danym meczu; dopiero później o ukończeniu rozgrywek na jak najwyższym miejscu. Nasze cele pozostają takie same począwszy od pierwszego dnia. (…) Gramy przeciwko solidnej drużynie, więc sądzę że to będzie ciekawe spotkanie.

Andrés pracuje dobrze; będzie miał spory zastrzyk motywacji. Czasem kiedy ktoś długo pozostaje w danym klubie pojawia się wdzięczność. Andrésa z pewnością łączą jakieś więzi z Deportivo, jednak myślę że nie zapomni o oddaniu dla nas, obserwując z boku widzę kogoś chcącego zaprezentować się jak najlepiej.

Kategoria: Wywiady | La Opinión A Coruña | SD skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. soldado_926.08.2012; 23:52
soldado_9I jak na razie po pierwszej połowie sięgamy