sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Ostatni nabytek przywitał się z kibicami

Dominik Piechota, 25.08.2012; 20:23

Prezentacja Cissokho

Nowy lewy obrońca, Aly Cissokho, został zaprezentowany sympatykom klubu zgromadzonym na Estadio Mestalla. Francuz w zbliżającym się sezonie będzie występował z numerem "3".

Sekretariat techniczny dopiął swego zatrudniając Aly'ego Cissokho. 24-latek jest ostatnim planowanym nabytkiem w bieżącym okienku transferowym. Konkurent Jeremy'ego Mathieu został zaprezentowany klubowym fanom na Mestalla.

Najpierw w sali Antonio Puchadesa Francuz odbył swoją premierową konferencję prasową jako zawodnik VCF. Cissokho przyznał, że transfer jest dla niego ogromnym krokiem do przodu. Braulio Vazquez oraz Manuel Llorente także wyrazili swój zachwyt z zatrudnienia defensora.

"Jestem bardzo dumny. Mam zaszczyt przybyć do wielkiego klubu jakim jest Valencia. Drużyna wiele znaczy w historii europejskiej piłki. Robię wielki krok naprzód w mojej karierze, więc nie mogę się doczekać spotkania z nowymi kolegami oraz pierwszych treningów" - mówił były zawodnik Lyonu.

"Valencia to naprawdę wspaniały zespół. Uważam, że zalicza się do piętnastu najlepszych drużyn na świecie. Primera División jest niezwykle ciekawą ligą ze względu na rywalizację Barcelony i Realu, lecz Valencia także wiele wniesie. Mamy dobry i konkurencyjny zespół" - komentował Aly Cissokho.

Braulio Vazquez przyznał podczas prezentacji, że Francuz zrezygnował ze sporej części swojej pensji, by przenieść się do Walencji. 24-latek wyznał, że nie była to dla niego trudna decyzja: "Byłem bardzo zmotywowany, żeby się tu znaleźć, więc nie komplikowałem w żaden sposób swojej decyzji i zrezygnowałem z części pensji. Piłka nożna to biznes, ale dla mnie to przede wszystkim pasja, więc priorytetem było trafienie tutaj".

Obrońca wyznał również, że Adil Rami jest jego dobrym znajomym: "Rami jest moim wielkim przyjacielem. Mieliśmy okazję się spotkać i porozmawiać o tym transferze. Wiele mi opowiadał o Walencji oraz środowisku. Zawsze był dla mnie dobry i tym razem utwierdził mnie w decyzji o przenosinach".

"Trafiłem do drużyny marzeń. Wielu zawodników marzy o Valencii, także wielu Francuzów. Lidze francuskiej wiele jeszcze brakuje do La Liga. Valencia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych klubów w lidze. Świetna atmosfera, fani i stadion" - powiedział na zakończenie lewy defensor.

Po zakończeniu konferencji prasowej, Aly przybrał walencki trykot i udał się na murawę stadionu. W otoczeniu kibiców obrońca zaprezentował się z piłką, a następnie ucałował klubowy herb.

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. dijey125.08.2012; 20:57
dijey1"zalicza się do 15 najlepszych klubów"
Ja mam nieco lepsze zdanie o Valencii, ale może to i lepiej że nie słodzi zbytnio ;)

Przyznam, że mam duże nadzieje odnośnie jego gry.
2. krzysiek566525.08.2012; 20:57
krzysiek5665Wielkie wyrazy uznania za to że zrezygnował z części pensji i za to z jakim szacunkiem i podekscytowaniem mówi o klubie.
3. los ches25.08.2012; 21:33
los chesJeżeli przechodząc tu zrezygnował z wyższej pensji to na pewno będzie dawał z siebie wszystko.
Brawo!
4. kwmscmusic25.08.2012; 21:37
kwmscmusicTo całowanie herbów to dramatyczne jest tak szczerze mówiąc .
5. Melvedor25.08.2012; 22:23
MelvedorWitaj w domu Aly! :D
6. Groove25.08.2012; 22:52
Gro zawodników przychodzących do nas, także do reszty klubów La Liga, mówi o sile Primery w kontekście rywalizacji Z Realem i Barcą. Niedobrze się robi że BBVA kojarzy się tylko ze złodziejskim duetem, nawet dla tak ogranych międzynarodowo zawodników.
Całowanie herbu to też plastik ogromny. Dobrze że zna Adila, to zawsze pomaga przy aklimatyzacji. Konkurent do miejsca w składzie również mówi tym samym językiem.
Niemniej szacunek za kwestie finansowe, oraz powodzenia Ally.
7. KempesVCF26.08.2012; 12:42
KempesVCFSzczerze mówiąc wzruszyłem się czytając jego wypowiedź. Niewielu gra już nie tylko dla kasy. No i widać że naprawdę ceni ten klub. Już jest moim ulubieńcem :)
8. soldado_927.08.2012; 00:40
soldado_9Welcome to Valencia, Ally!