sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Andrés Guardado otrzymał hiszpańskie obywatelstwo

Dominik Piechota, 21.08.2012; 19:26

Problem ze zgłoszeniem składu rozwiązany

Nowy nabytek klubu, Andrés Guardado, popołudniu w Madrycie złożył przysięgę przestrzegania krajowej konstytucji, by otrzymać hiszpańskie obywatelstwo. Meksykanin posiada teraz dwie narodowości, więc jest klasyfikowany jako zawodnik z Unii Europejskiej.

Wtorek był ważnym dniem dla nowego skrzydłowego walenckiego klubu. Andrés Guardado w stolicy kraju uczestniczył w ceremonii nadania narodowości. Od teraz 25-latek ma podwójne obywatelstwo - meksykańskie oraz hiszpańskie - więc nie jest już klasyfikowany jako zawodnik spoza UE. Andrés ubiegał się o europejską narodowość po ponad pięciu latach spędzonych w Hiszpanii. Reprezentant Meksyku przez ten czas był zawodnikiem Deportivo La Coruña.

Pozyskanie europejskiego obywatelstwa rozwiązuje klubowy problem z zawodnikami spoza Unii Europejskiej. W Primera División obowiązuje zasada, według której do kadry może zostać zgłoszonych tylko trzech zawodników bez paszportu kraju z UE. W klubie na co dzień trenowało czterech piłkarzy bez europejskiej narodowości: Guardado, Banega, Valdez i Jonas. Argentyński rozgrywający nie został zgłoszony do klubowej kadry na początku sezonu, ponieważ leczył kontuzję. Teraz sekretariat techniczny dośle jego papiery do związku, by zawodnik mógł reprezentować klub po powrocie na boisko.

Kilkumiesięczny proces wreszcie dobiegł końca, a w klubie pozostaje już tylko trzech piłkarzy spoza granic Unii Europejskiej. Na szczęście w przyszłym roku rozpocznie się proces hispanizacji Évera Banegi, więc zwolni się kolejne miejsce dla obcokrajowca.

Sprawdź obywatelstwa piłkarzy VCF: Kadra

Kategoria: Ogólne | DeporteValenciano skomentuj Skomentuj (2)

KOMENTARZE

1. arrr21.08.2012; 20:12
arrr... Zakładając, że Ever będzie chciał hiszpańskie obywatelstwo;)
Wyrażał kiedyś chęć?


Nie przypominam sobie, ale jestem dobrej myśli
2. Ever21.08.2012; 20:15
EverChce czy nie chce... pewnie tak, skoro od przyszłego roku rozpocznie się składanie stosownych papierów i chodzenie klubowych wysłanników po urzędach.