Remis w pierwszym sparingu

Bartłomiej Płonka, 22.07.2012; 13:06

Eintracht Brunszwik 1:1 Valencia CF

Piłkarze Blanquinegros mają już za sobą pierwszy sprawdzian przed zbliżającym się sezonem La Liga. W piątkowy wieczór Los Ches zremisowali z Eintrachtem z Brunszwiku 1:1. Był to debiut Mauricio Pellegrino na ławce trenerskiej walenckiego zespołu.

W pierwszym składzie widzieliśmy Vicente Guaitę. Na prawej obronie ustawiony był Barragan, na lewej Salva Ruiz, a w środku defensywy zobaczyliśmy Quintanillę wraz z Victorem Ruizem. W linii pomocy wystąpili Pablo, Tino Costa, Albelda i Guardado. Na mediapuncie grał Jonas, a najbardziej wysuniętym był Roberto Soldado.

Gospodarze ruszyli wielkim animuszem na bramkę Guaity. I już po dziewięciu minutach gry prowadzili 1:0. Obrońcy Valencii po dośrodkowaniu wybili piłkę z własnego pola karnego. Ta jednak jeszcze raz została wrzucona w szesnastkę „Nietoperzy” a skorzystał z tego Dogan.

Chwilę później z rzutu wolnego strzelał Tino Costa, lecz nie trafił. W 27. minucie już padł gol! Świetne zagranie Pablo wykorzystał Jonas, który minął golkipera rywali i umieścił piłkę w siatce poprzez co wyrównał stan spotkania.

Przed zakończeniem pierwszej odsłony gracze z Mestalla mieli jeszcze dwie bardzo dobre okazje. Jednak strzały Soldado i Jonasa świetnie obronił Davari!

Na druga połowę Pellegrino posłał całkiem inny skład. Już kilka minut po pierwszym gwizdku sędziego w drugiej części mieliśmy rzut karny dla Blanquinegros. Jedenastki nie wykorzystał Daniel Parejo, który trafił w słupek!

Później szanse mieli piłkarze z 2. Bundesligi. Trudny strzał Kruppke ładnie wybronił brazylijski bramkarz „Nietoperzy”, Diego Alves.

Wynik 1:1 utrzymał się do końca tego pojedynku. Dzisiaj Valencianistas zagrają swoje drugie sparingowe starcie. Rywalem będzie SV Rödinghausen. Początek o godzinie 15:00.

Skrót meczu

Valencia CF: Guaita, Barragán, V. Ruiz, Quintanilla, Salva Ruiz, Albelda, Tino, Guardado, Pablo, Jonas, Soldado oraz z ławki: Mathieu, Alves, Portu, Feghouli, Piatti, Pardo, Pereira, Ricardo Costa, Parejo, Alcácer, Bernat, Viera, Delgado, Dalmau.

Kategoria: Ogólne | Własne skomentuj Skomentuj (0)