Czas na Mistrzostwa Europy do lat 19!

Dominik Piechota, 05.07.2012; 17:25

Paco i Bernat w walce o tytuł

Ledwie ucichło echo Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, a prawdziwych fanów futbolu czekają kolejne emocje związane z dużym piłkarskim turniejem. Osiem reprezentacji staje do walki o tytuł "Mistrza Europy do lat 19". Paco Alcácer i Juan Bernat, tak jak ich starsi koledzy, powalczą o trofeum na estońskich boiskach.

Mistrzostwa Europy do lat 19 to najlepsza okazja dla młodych zawodników do wypromowania się na europejskiej arenie. W tym roku na estońskich murawach do walko o tytuł staną: Francja, Serbia, Chorwacja, Anglia, Grecja, Portugalia, Hiszpania i Estonia (gospodarz). W reprezentacji La Roja występują Paco oraz Bernat czyli dwaj młodzieżowcy Valencii. Młode "Nietoperze" zamierzają wziąć przykład od dorosłej reprezentacji i powalczyć o mistrzostwo Europy.

Grupowymi rywalami Hiszpanów są Grecy, Estończycy i Portugalczycy. W pierwszej kolejce młodzi Hiszpanie pokonali 2:1 młodzieżowców Grecji. Bramki zdobywali Jesé Rodríguez (30') i Osede (40'), a dla rywali trafił Diamantakos (66'). Paco zmienił zdobywce pierwszej bramki i zameldował się na boisku w 52. minucie meczu, a Bernat zmienił Gerarda Deulofeu na 6 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Walenccy piłkarze nie wpłynęli znacząco na przebieg meczu. Bernat oddał jeden niecelny strzał, a Paco dwukrotnie faulował i w końcówce został złapany na spalonym.

Kolejne mecze Hiszpanie U-19 rozegrają 6 lipca o 19:00 z Portugalią oraz 9 lipca o 16:00 z Estonią. W każdej kolejce Eurosport transmituje po jednym meczu z obu grup. Piątkowy pojedynek Portugalia - Hiszpania będzie transmitowany na żywo.

Kategoria: Reprezentacje | Uefa.com skomentuj Skomentuj (1)