sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Zmarł Manuel Preciado

Zdzisław Lewicki, 07.06.2012; 23:40

Nagła śmierć 54-latka

Smutne wieści ze stolicy Lewantu. Kwadrans po godzinie 23. w środę zmarł Manolo Preciado. W przeddzień rozpoczęcia EURO większość hiszpańskich serwisów sportowych zgodnie odłożyło temat mistrzostw na dalszy plan.

54-letni trener zmarł wskutek ataku serca. Preciado był postacią absolutnie wyjątkową i niezwykle szanowaną w hiszpańskim futbolu. Chociaż nigdy nie święcił wielkich sukcesów, jego śmierć wywołała poruszenie w całym środowisku piłkarskim.

Przez blisko sześć ostatnich lat był pierwszym trenerem Sportingu Gijón. Poprowadził asturyjski klub do awansu do pierwszej ligi i – mimo skromnych środków finansowych – za każdym razem zdołał utrzymać drużynę w elicie. Został zwolniony w styczniu tego roku, jednak nawet prezydent Manuel Vega-Arango nie potrafił powstrzymać się od łez podczas pożegnalnej rozmowy z prasą.

Preciado sam mówił, że „życie doświadczyło go okrutnie”. W 2002 roku zmarła jego żona, która zachorowała na raka; w 2004 roku w wypadku samochodowym zginął syn; przed rokiem, także w wypadku, zginął jego ojciec. „Mogłem się zastrzelić albo spojrzeć w niebo i uwierzyć – wybrałem tę drugą opcję” – przyznał.

W czwartek miał zostać zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Villarrealu. Niestety, nie będzie nam dane przekonać się czy zdołałby ponownie wyciągnąć drużynę z pierwszoligowego zaplecza.

Alberto Toldrá

Jak donosi „Las Provincias”, w wieku 71 lat zmarł Alberto Toldrá, znany agent piłkarski. Toldrá był przedstawicielem wielu znakomitych zawodników, m. in. Ivána Zamorano, Raúla Gonzáleza, Luisa Enrique, Santiago Cañizaresa, José Francisco Moliny, Davida Albeldy czy Gaizki Mendiety.

Niech spoczywają w pokoju.

Kategoria: Ogólne | EFE/LP/Własne skomentuj Skomentuj (1)

KOMENTARZE

1. Cezzi08.06.2012; 00:41
CezziNie należy się rozpisywać, a po prostu pamiętać.