sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Emery: "To był mój najlepszy sezon w Valencii"

Jakub Pietrzak, 06.05.2012; 18:28

Mister po wygranych derbach

Na konferencji prasowej po wygranym meczu z Villarrealem, w którym Valencia zapewniła sobie trzecie miejsce i udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, Emery podkreślił, że zdobycie podium trzy razy z rzędu nie jest niczym łatwym. Unai podziękował też za ogromny wysiłek całej drużyny.

Misterowi, jak i całej drużynie, osiągnięcie zamierzonego przed sezonem celu sprawiło dużą satysfakcję. Jeśli dodać do tego dwa półfinały - Copa del Rey i Ligi Europy - Emery był skłonny nazwać sezon 2011/2012 swoim najlepszym w drużynie Valencii.

"Trzecie miejsce przez trzy kolejne lata to nie jest prosta rzecz. Piłkarze musieli zdobyć się na ogromny wysiłek, gdyż oprócz rywalizacji w lidze, dotarliśmy do półfinałów Pucharu Króla oraz Ligi Europy. Być może poświęcenie w pucharach odbiło się trochę na lidze, stąd nieco mniejsza liczba punktów, niż w ostatnich latach".

Emery nie chciał wypowiadać się o swojej przyszłości, powiedział jednak o ofercie ze Spartaku Moskwa, która jest jedną z jego opcji na przyszły sezon.

Ponadto, Bask zapowiedział podsumowanie swojej przygody z Valencią, kiedy tylko ogłosi oficjalnie swoje odejście. "Grając w piłkę miałem więcej złych chwil, niż tych dobrych. Ale jako trener, w tym klubie, było inaczej. Mimo wielkich wymagań, nigdy nie czułem się tutaj źle traktowany. Starałem się być uczciwy i sprawiedliwy, a także zawsze działać dla dobra drużyny".

Najdłużej pozostający na stanowisku trener w lidze powiedział również kilka słów o meczu z Villarrealem: "Mimo, że długo się nie udawało, drużyna nie poddała się i w końcówce trafiliśmy do siatki. Chcieliśmy wygrać i wygraliśmy, nawet pomimo gorszych momentów".

Kategoria: Wywiady | Superdeporte skomentuj Skomentuj (8)

KOMENTARZE

1. Nevan06.05.2012; 18:48
NevanMimo wszystko Unai to naprawdę sympatyczny gość. Powodzenia w dalszej karierze należy mu życzyć, choć jego odejścia nie zamierzam żałować.

Niech tam leci do tej Rosji poprowadzić Spartak. Przynajmniej jednego rywala mniej w LM będziemy mieli jak ich przejmie. :]
2. Ever06.05.2012; 19:04
EverRosjanie pomyśleli, że gestykuluje jakby był pijany... przyjmą go jak swojego ;]

A tak zupełnie serio to będę naprawdę za nim tęsknił. Najlepszy jest fakt, że nie przedłużają z nim kontraktu w jego najlepszym sezonie. Rozkręcał się dopiero Bask :)

I witamy nowego redaktora! : )
3. Asesino06.05.2012; 19:06
AsesinoWitam, witam ;] Cieszę się że mogłem dołączyć do kadry. Wszelkie uwagi i komentarze zawsze mile widziane ;]
4. Cezzi06.05.2012; 19:12
CezziKiedy piwo dla wiernych trolli i sezonowców od nowego redaktora? :D
5. Melvedor06.05.2012; 19:32
MelvedorDzięki Unai za wszystkie lata i powodzenia. I żeby następne lata Valencii były chociaż tak udane jak za Unaia.
Amunt Unai! Amunt VCF!
6. KempesVCF07.05.2012; 10:31
KempesVCFUnai, dziękujemy...
7. valencienes07.05.2012; 13:04
valencienesAmunt Unai! :)
8. MIET07.05.2012; 19:46
MIETsiemano, ale daaawno nic nie pisałem, ale nadszedł moment gdzie muszę się wypowiedzieć. Nie będę się wypowiadał na temat czy to był najlepszy sezon Emery-ego czy nie. Prawdą jest że jak zwykle dostarczył Nam ogromu emocji Tych pozytywnych jak i negatywnych (oj było było) nie raz się darło przed TV "wtf, co to qwa było, no ja pier... itd, itp," każdy drżał na myśl zbliżającej się końcówki meczu i co się stanie obronią wynik? strzelą a może stracą bramkę(przeważnie to drugie)ta ciągła niepewność była dobijająca. Do tego jednak chyba się jednak "przyzwyczailiśmy" ale i tak nas to denerwowało :). Ja osobiście chciałbym częściej widzieć naszych wychowanków z rezerw nie mówię tu o zalewie młodych ale Bernat jak najbardziej, co to Paco no to już różnie, czekam na ostatni mecz i nawet zaryzykuje, ale Emery mógłby na sam koniec wpuścić młodziaków :) Co do całej "kariery" Emery-ego w VCF jednak oceniłbym na + z Barą lub Realem nie ma opcji żeby na razie ich przegonić, a cele postawione przed nim jakimi było osiągnięcie bezpośredniego awansu do LM zostały spełnione, brak wygranych pucharów LE czy Copa del Rey no to też nie zawsze jego wina a wina chimeryczności zawodników.Trochę się rozpisałem, ale skumulowało się we mnie trochę przez cały sezon :) na zakończenie Płakać po Emerym nie będę ale cenie go za to co zrobił dla Valencii ( no choć będzie mi brakować jego gestykulacji- bo to dobre było hahaha) Liczę na perspektywicznego trenera z ikrą i owocny sezon dla nas :)
Amunt !
pozdro "sorry za wypociny" ;)