sonda
VCF.pl - Strona Główna
Panel użytkownika załóż konto przypomnienie hasła
RSS RSS

VALENCIA CF – AKTUALNOŚCI

Banega zasłużył na nowy kontrakt

Dominik Piechota, 30.12.2011; 20:55

Llorente docenił starania Argentyńczyka

W lipcu bieżącego roku przyszłość Évera nie była nikomu znana. Zawodnik chciał zmienić klub i otoczenie, ale ostatecznie postanowił zostać w Walencji. Świetna postawa Banegi zupełnie odmieniła pogląd zarządu, który postanowił zaoferować pomocnikowi przedłużenie umowy.

Latem rozgrywający nie był pewien swojej sytuacji w drużynie. 23-latek planował zmienić zespół i analizował oferty współpracy od innych klubów. Do Valencii sprowadzony został nawet Daniel Parejo, który miał być zabezpieczeniem w przypadku odejścia Évera Banegi. Argentyńczyk po rozmowie z trenerem oraz zarządem zdecydował się pozostać w drużynie. Dziś sytuacja zawodnika jest zupełnie odmienna. Prezydent klubu postanowił przedłużyć kontrakt z Banegą, ponieważ zawodnik jest na boisku liderem drużyny, a poza nim nie sprawia żadnych problemów.

Obecnie agencja reprezentująca pomocnika negocjuje warunki nowej umowy z Manuelem Llorente. Według "Superdeporte" kontrakt ma zostać przedłużony o kolejne 2 lata. Dotychczasowa umowa Argentyńczyka jest ważna do 30 czerwca 2013 roku, więc były zawodnik Boca Juniors prawdopodobnie zwiąże się z klubem do 2015 roku.

W rundzie jesiennej Éver był absolutnie kluczowym zawodnikiem drużyny Unaia Emery'ego. Rozgrywający rozegrał 15 spotkań, zdobył 1 bramkę oraz zaliczył 2 asysty. Reprezentant Argentyny zasłynął jednak ze spokoju, opanowania i doskonałego konstruowania gry. Sam trener i zawodnicy Valencii wypowiadają się o pomocniku w bardzo ciepłych słowach. Według nich pomocnik dodaje innym pewności siebie i perfekcyjnie pomaga zdominować środek pola. Nawet kontuzja, której Banega doznał w spotkaniu z Bayerem Leverkusen, nie przeszkodziła mu w utrzymaniu dobrej dyspozycji.

Kolejnym zawodnikiem, dla którego zostanie przygotowana nowa umowa jest Jordi Alba. Skrzydłowy swoją dobrą grą przyciągnął uwagę kilku znanych zespołów, więc Manuel Llorente pragnie przedłużyć kontrakt z reprezentantem Hiszpanii. W styczniu rozpoczną się negocjację pomiędzy zarządem a agentem zawodnika.

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (5)

KOMENTARZE

1. fischerVCF30.12.2011; 21:06
fischerVCF"Do Valencii sprowadzony został nawet Daniel Parejo, który miał być zabezpieczeniem w przypadku odejścia Évera Banegi."
hahaahahhaha :D
Jak dobrze, że Ever nie odszedł bo byłaby tragedia...
Bardzo dobry krok Llorente, Banega to bez wątpienia nasz najlepszy gracz;)
2. KilyVCF30.12.2011; 22:18
KilyVCFEver jest najważniejszy,
przedłużenie z nim umowy to priorytet,
potem negocjacje z Albą..
3. Fuh30.12.2011; 23:40
FuhEhh... Co ja bede pisal... Oby sie porozumieli! (;
4. canizares30.12.2011; 23:51
canizaresJuż nie będzie łatwym kąskiem. Jeśli ktoś będzie chciał go sprowadzić to niezła suma wpadnie. To na co Fuh czekales :)
5. bartexb31.12.2011; 12:25
bartexbMoim skromnym zdaniem...

Nawet jeśli jakiś klub wyłożył za niego duże pieniądze, to nie chciałbym go sprzedać.

Powód?

1. Valencia pozbyła się już wielu liderów i potrzebna jest osoba, która kreuje grę.

2. Nie szybko wstępuje się w rolę lidera drużyny.