Mestalla zawodzi

Krystian Porębski, 05.12.2011; 23:49

Przegrana z ostatnią drużyną w tabeli

Wynikiem 0:3 zakończył się mecz pomiędzy Valencią Mestalla, a AE Manacor. Ta druga już przegrana z rzędu zepchnęła drużynę na 16., ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli.

Spotkanie nie było tak jednostronne, jak wskazywałby na to wynik. To Mestalla była stroną atakującą, a przeciwnicy starali się odbierać piłkę Blanquinegros na własnej połowie, tak aby móc wyprowadzać kontry. Niestety taktyka obrana przez rywali okazała się zabójczo skuteczna.

Indolencja młodych „Nietoperzy” wynikała między innymi z rozmiarów boiska w Manacor. Pole gry na Estadio Miguel Ángel Nadal należy do jednych z najmniejszych w lidze, co nie pozwoliło rozwinąć skrzydeł podopiecznym Vicente Mira. Należy zauważyć także, że w składzie zabrakło kilku podstawowych zawodników jak Paco, Armiche czy też Salva Ruiz.

Do pozytywów można zaliczyć 20 minut na boisku Daga Alexandra Olsena, który ostatnimi czasy nie grał wcale. Wniosków natomiast nie wyciąga najprawdopodobniej szkoleniowiec. Po raz kolejny na ławce zasiadł najlepiej spisujący się bramkarz – Cristiano Pereira. Drugą szansę dostał Saul i drugi raz raczej jej nie wykorzystał.

Wreszcie cały mecz zagrał natomiast Eldin, jednak nie wyszło mu to na dobre. Po meczu okazało się, że odniósł poważną kontuzję więzadła krzyżowego. Zawodnik pochodzenia bośniackiego nie mógł zostać zastąpiony, ponieważ urazu doznał w dwie minuty po wprowadzeniu trzeciej zmiany w ekipie z Walencji. Boisko opuszczał o kulach. Badania MRI mają wykazać, jak poważne jest uszkodzenie więzadła.

Następny mecz podopieczni Vicente Mira zagrają przeciwko Llagosterze. Drużyna ta właśnie wyprzedziła „Nietoperzy” i zajmuje 15. miejsce w tabeli. Jeśli ekipa Blanquinegros nie wróci na właściwe tory i nie zacznie wygrywać takich meczów, może mieć wielkie problemy z utrzymaniem się w Segunda B.

Manacor: Veny; Ariona, Ortega, Barbon (Arnau, min. 82), Rubio, Mut (Caldentey, min. 59), Gili, Llul (Luis, min. 68), Artabe, Campins, Julve.

Valencia Mestalla: Saul; Dalmau, Pardo (Adrian, min. 46), Mossa, Carles Salvador, Marc, Ivan (Robert, min. 46), Miñano, Eldin, Bernat, Cristian (Olsen, min. 70).

Gole: 1-0, Rubio, min. 12. 2-0, Artabe, min. 40. 3-0, Gil, min. 89

Sędzia: Vico Moreno

Kartki: Caldentey, żółta kartka (Manacor), oraz Castell, Bernat, Eldin, wszyscy żółte kartki (Mestalla).

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (2)