Mecz dwóch snajperów

Krystian Porębski, 29.11.2011; 12:18

Paco strzela

Derby Walencji zakończyły się przegraną podopiecznych Vicente Mira 1:2. Spotkanie pomiędzy Valencia Mestalla a Huracán Valencia było pojedynkiem dwóch napastników. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł zawodnik, który po dzisiejszym meczu zasłużył na przydomek „Huragan Omar”.

Jak na pojedynki derbowe przystało, na stadionie panowała niesamowita atmosfera. Na kameralnym obiekcie pojawiły się tłumy kibiców w czerwonych koszulkach, które dopingowały mniej znaną drużynę z Walencji. Po pierwszej połowie goście nie mieli jednak powodów do radości. W 22. minucie wynik otworzył Paco Alcácer, wykańczając szybką kontrę „Nietoperzy”. Już minutę wcześniej Ivan Rubio stanął przed szansą, jednak piłka odbiła się od lewego słupka bramki strzeżonej przez… Paco.

Druga połowa była znacznie inna. O ile w pierwszej zdecydowanie dominowali Blanquinegros, tak w drugiej ograniczali się jedynie do obrony przed atakami drużyny przyjezdnej. Nie pomógł nawet Marc Castells, oddelegowany przez trenera do powstrzymania przeciwnika w środku pola. W 68. minucie swojego pierwszego gola strzelił Omar. Dokładnie 10 minut później sędzia Marín Álvarez podyktował karnego, którego sprokurował środkowy obrońca Tano. Stały fragment gry na bramkę zamienił grający z numerem 10 bohater meczu – Omar Sampedro Bernardo.

Mecz skończył się ostatecznie wynikiem 1:2, ale powracający po kontuzji bramkarz Saul nie miał się czego wstydzić. Skapitulował jedynie po strzałach zawodnika, który zagrał 77 meczów w barwach Sportingu Gijon – w tym 4 razy w Primera Divisón. Dziwić może natomiast fakt pomijania w pierwszej jedenastce zawodnika, który w dwóch ostatnich meczach strzelał gole dla „Nietoperzy”. Eldin pojawił się na boisku dopiero w 73. minucie.

VCF Mestalla: Saúl, Carles Salvador, Tano, Pardo, Salva Ruiz, Iván (Eldín, min. 73), Portu, Carles Gil (Marc Castells, min. 57), Paco Alcácer, Miñano, Bernat (Armiche, min. 62).

Huracán VCF: Paco, Mateos, Alexis, Ruso, Amarilla, Hernández, Pablo Vidal, David Fas, Morgado, Omar, Willian.

Gole: Paco Alcácer (min. 21), 1-1 Omar (min.68), 1-2 Omar (k)(min.78)

Sędzia: Marín Álvarez

Kartki: Carles Salvador, Tano, Salva Ruiz, Carles Gil, Miñano, Eldín, wszyscy żółte kartki (Mestalla) - Alexis, David Fas, Sergio Cuesta wszyscy żółte kartki (Huracán).

Kategoria: Ogólne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (8)