Mestalla odnosi zwycięstwo po horrorze

Krystian Porębski, 16.11.2011; 21:25

Bernat strzela

Pomiędzy 90. i 93. minutą mecz Valencii Mestalla przeciwko Teruel stał się szalonym, dynamicznym widowiskiem. W trakcie doliczonego czasu gry bramki padły aż trzykrotnie. Pierwszego gola strzeliła rewelacja pretemporady – Juan Bernat. Wynik w 93. minucie ustalił 23-letni obrońca, José Pardo.

Rozgrywka była bardzo wyrównana. Niespełna pierwsze dwa kwadranse to walka obu zespołów w środku pola. W 24. minucie po przejęciu piłki przez Marca Castellsa i otwierającym podaniu do Paco, czerwoną kartkę ujrzał bramkarz Teruel, Oscar, który nie potrafił inaczej niż faulem powstrzymać nadziei Nietoperzy. Wychwalany przez trenera młodzian chwilę później trafił z rzutu wolnego w boczną siatkę. W 42. minucie zabłysnął Bernat, który po asyście Armiche, ustalił wynik do przerwy na 1:0.

Trener i zawodnicy młodych Blanquinegros gorszego początku drugiej połowy wyobrazić sobie nie mogli. Już w 49. minucie do remisu doprowadził César. Vicente Mir zdecydował się na wprowadzenie rezerwowych, Cristiana i Eldina. Decyzja ta okazała się kluczowa. Eldin strzelił gola w 90 minucie. Co prawda minutę później do wyrównania doprowadził Chirri, ale to do Valencii Mestalla należało ostatnie słowo. Pardo w 93. minucie ustalił wynik na 3:2.

Warta uwagi jest średnia wieku zespołu prowadzonego przez Vicente Mira. Wynosi ona w przybliżeniu 19,9 lat (wśród zawodników, którzy grali od pierwszej minuty). Najmłodszy w drużynie jest 16-letni obrońca Salvador Ruiz, który zagrał 90 minut w spotkaniu z Teurel i był to jego ósmy mecz w tym sezonie. Najstarsi Miñano, Pardo i Armiche mają po 23 lata. Ostatni z nich ma dość niechlubną serię. W każdym z czterech ostatnich meczów dostawał żółtą kartkę.

VCF Mestalla: Adrian, Dalmau (Carles Salvador, min. 86), Pardo, Mossa, Salva Ruiz, Marc Castells (Cristian, min. 56), Portu, Armiche, Paco Alcácer, Miñano, Bernat (Eldin, min. 63).

Teruel CD: Oscar (Bodo, min. 24), Pablo Garcia, Ismael (Chirri, min. 86), Charles David, Monforte, Christian Cesar, V. Salas, Bruno, David Feito (Negral, min. 72), Aimar.

Gole: 1-0 Bernat (min.42), 1-1 Caesar (min. 49) 2-1 Eldin (min. 90), 2-2 Chirri (min. 91), 3-1 Pardo (min. 93)

Sędzia: Heriberto Ramos (Las Palmas)

Kartki: Armiche, Paco i Salva Ruiz, wszyscy żółte kartki (Valencia CF Mestalla) – Oscar, czerwona kartka (Teruel).

Kategoria: Ogólne | Superdeporte | ValenciaCF.com skomentuj Skomentuj (6)