Występy w reprezentacjach – raport

Zdzisław Lewicki, 13.11.2011; 16:29

Alves i Mathieu już po debiucie

Następna dobra przerwa reprezentacyjna dla piłkarzy ze stolicy Lewantu. Alves oraz Jonas wyszli na boisko w podstawowym składzie, podobnie jak Mathieu, Rami czy Alba. Powodów do zadowolenia nie mają natomiast Pereira, Feghouli oraz Topal, który choć zagrał, prawdopodobnie nie zakwalifikuje się wraz z Turcją na EURO.

Sofiane Feghouli – Algieria pokonała w sobotę Tunezję (1:0) w spotkaniu towarzyskim rozegranym w Blidzie. 21-latek nie pojawił się na boisku. Następny mecz towarzyski, tym razem z Kamerunem, zaplanowano na 15 listopada.

Diego Alves – bramkarz zaliczył debiut w brazylijskiej reprezentacji i chociaż rywalem gospodarzy następnych mistrzostw świata był Gabon, kilkukrotnie miał okazję wykazać się swoimi umiejętnościami.

Jonas Oliveira – dobry występ napastnika Valencii. Jonas wprawdzie nadal nie powalał skutecznością, jednak miał duży wpływ na grę ofensywną Brazylii. To po jego uderzeniu z dystansu i złej obronie bramkarza Hernanes wyprowadził drużynę na prowadzenie 2:0, które utrzymało się do ostatniego gwizdka sędziego.

„Seleção” w poniedziałek zmierzy się z Egiptem.

Skrót meczu Gabon vs. Brazylia – VCF Video

Jérémy Mathieu – następny z debiutantów również ma powody do zadowolenia. Mathieu zagrał cały mecz na Stade de France przeciwko USA (1:0) i wywiązywał się ze swoich zadań. „Nowi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, spełnili nasze oczekiwania, zwłaszcza Mathieu na lewej obronie” – ocenił po spotkaniu Laurent Blanc.

Adil Rami – także i środkowy obrońca znalazł się w wyjściowym składzie Francuzów. Rami grał przez 90 minut i był bliski zdobycia bramki strzeżonej przez Howarda.

Skrót meczu Francja vs. USA – VCF Video

Jordi Alba – produkt walenckiej szkółki po raz drugi z rzędu wybiegł w pierwszym składzie mistrzów świata i Starego Kontynentu. Hiszpanie ulegli Anglikom 0:1, jednak Jordi może być zadowolony ze swojego występu, zwłaszcza w pierwszej połowie. O postawie lewego obrońcy pochlebnie piszą hiszpańskie serwisy sportowe, m. in. „Marca”.

Hiszpanie zagrają we wtorek z Kostaryką.

Skrót meczu Anglia vs. Hiszpania – VCF Video

Cristiano Pereira – Cristiano obejrzał z ławki rezerwowych jak jego koledzy rozbili 5:0 zespół Mołdawii. Portugalczycy zajmują trzecie miejsce w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 (za Rosją oraz Polską). Następny mecz, z Albanią, odbędzie się 14 listopada.

Mehmet Topal – Podopieczni Slavena Bilicia pokonali Turków na ich ziemi aż 3:0 i, biorąc pod uwagę rewanż w Chorwacji oraz liczne zawieszenia za kartki w ekipie rywala, są bardzo bliscy tryumfu w barażu. Mehmet wszedł na boisko po ponad godzinie gry i przy wyniku 0:3.

Rewanż odbędzie się we wtorek w Zagrzebiu.

Éver Banega, Sergio Canales oraz Hedwiges Maduro nie otrzymali powołania ze względu na kontuzje.

Kategoria: Reprezentacje | Własne | Superdeporte skomentuj Skomentuj (3)